У Міністерстві розвитку громад та територій закликали українців здійснювати оплату комунальних послуг через онлайн сервіси, без відвідин банків та пошти. Водночас там нагадують, що за прострочку в оплаті штрафувати не будуть.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Зокрема, уряд розіслав листи у всі регіони України, у яких рекомендував комунальним підприємствам вжити всіх можливих заходів для того, аби розрахунки за комунальні послуги населенням відбувалися онлайн.

«Уряд розуміє, що в умовах карантину та надзвичайної ситуації багато хто не зможе вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі. Тому ми заборонили під час карантину нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги», — повідомив Чернишов.

Разом з цим, в уряді зазначають, що у разі масової несплати громадянами за комуналку можливі перебої у роботі комунальних служб.

Здійснювати оплату комуналки онлайн закликали і у Національному банку.

17 березня закон № 3219 ухвалив парламент. Він набуде чинності після опублікування.

Документ, зокрема, передбачає:

  • оперативну закупівлю товарів, робіт і послуг, які потрібні для недопущення епідемії через скорочені переговори (до 1 дня). Тобто, без процедур за законом про державні закупівлі.
  • можливість 100% передплати за товари й послуги для запобігання та боротьби з епідемією коронавірусу;
  • звільнення від сплати ввізного мита і ПДВ ліків та медпризначення, що закуповуються для боротьби з коронавірусом;
  • контроль з боку Кабміну щодо цін на ліки, товари медпризначення та соціально значущі товари;
  • надання можливості людям працювати дистанційно або йти у відпустку;
  • надання права власникам закладів, підприємств, установ, різних організацій змінювати режим роботи, але за умови обов’язкового інформування населення про це через інтернет та іншими способами;
  • заборона на проведення заходів держнагляду та контролю.
Поділитись: