Уряд затвердив стратегію управління державним боргом: його мають зменшити на 10% ВВП
Кабінет міністрів України затвердив нову стратегію управління державним боргом, яка передбачає зменшення розміру державного боргу відносно економіки країни до 43% валового внутрішнього продукту у 2022 році.
Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 6 червня.
Зазначається, що розмір державного боргу у відсотках до ВВП країни є одним з ключових показників для інвесторів. Зокрема, він показує на скільки економіка є залежною від зовнішніх запозичень, а також показує здатність держави погашати свої борги.
«Стратегія розроблена з урахуванням макроекономічних прогнозів і задач бюджетної політики та спрямована на поступове досягнення на кінець 2022-го року відношення обсягу державного боргу до ВВП на рівні не більш як 43%», — повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, коментуючи ухвалене урядом рішення.
Зазначається, що максимальне значення державного боргу у відсотках до ВВП було у 2016 році та складало 69,2%. Наприкінці 2018 року розмір державного боргу України став меншим за 60% ВВП.
Нагадаємо, що напередодні у Міністерстві фінансів повідомили, що державний борг України у квітні 2019 року виріс на 1 мільярд доларів — до 79,82 мільярда доларів.
За даними Міністерства фінансів України, на початку лютого 2019 року державний борг складав 78,25 мільярда доларів.
У першому кварталі 2019 року український уряд витрачав по 42 мільярди гривень на обслуговування боргів. Водночас Україна додатково позичила 113 мільярдів гривень.
Також, за даними Мінфіну, обсяг виплат за державним боргом до кінця 2019 року зріс на 15,3 мільярда гривень. Загалом за рік уряд має виплатити 461 мільярд гривень.
- Поділитися: