Станом на кінець березня 2019 року розмір державного та гарантованого державою боргу знизився нижче рівня у 60% валового внутрішнього продукту України. Це сталося вперше з 2014 року.

Про це повідомляється у квітневому інфляційному звіті Національного банку України.

«Завдяки збереженню додатного первинного сальдо бюджету та міцнішій гривні державний і гарантований державою борг станом у відношенні до ВВП на кінець березня 2019 року опустився нижче 60%, уперше з 2014 року», — повідомляють у Нацбанку.

Там також відзначили стійке зростання рівня оплати праці в Україні, яке дозволило збільшувати рівень доходів населення та споживчий попит на ринку. Водночас, попри збільшення доходів населення, економіка України на початку 2019 року почала сповільнювати темпи зростання.

У першому кварталі 2019 року український уряд витрачав по 42 мільярди гривень на обслуговування боргів. Водночас Україна додатково позичила 113 мільярдів гривень.

Також, за даними Мінфіну, обсяг виплат за державним боргом до кінця 2019 року зріс на 15,3 мільярда гривень. Загалом за рік уряд має виплатити 461 мільярд гривень.

13 березня уряд випустив єврооблігації (на зовнішніх ринках) на 350 мільйонів доларів.

За даними Міністерства фінансів України, на початку лютого 2019 року державний борг складав 78,25 мільярда доларів.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile