Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ ухвалило оновлені державні будівельні норми щодо будівництва станцій метро, дозволивши розміщувати їх на відстані 3 кілометри одна від одної.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Раніше в Україні діяла норма, яка дозволяє розміщувати станції метро на відстані максимум 2 кілометри одна від одної. Оновлені зміни набудуть чинності 1 вересня 2019 року та стосуватимуться всіх станцій метрополітену, які планують збудувати.

«Це ні в якому разі не означає, що тепер всі нові станції метро будуть розташовуватися лише на відстані 3 км, це максимальна величина. Мінімальна відстань між станціями зберігається на рівні 900 м. Сьогодні в Києві, наприклад, є станції, відстань між якими складає близько кілометра, навіть менше», — зазначив Парцхаледзе.

За його словами, норму щодо мінімальної відстані між станціями метро у 900 метрів збережуть.

Необхідність збільшення максимально допустимої відстані між станціями метрополітену пояснюють тим, що це дозволить проектувати станції метро на великих пересадкових вузлах громадського транспорту у місті.

«Згідно з новими нормами, якщо відстань складає більше 2 км, то необхідно передбачати аварійний вихід на поверхню, обладнаний тамбур-шлюзом з підпором повітря не менше ніж 20 Па. Якщо такої можливості немає, необхідно передбачати евакуаційні виходи, розміщені в середній третині між цими станціями», — додав Парцхаладзе.

Також відповідно до оновлених норм будівництва метро, з 1 вересня на всіх нових станціях зобов'яжуть встановлювати ліфти та підйомники для людей з інвалідністю.

Поділитись: