Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка вносить зміни до порядку виплати пенсій переселенцям та людям, які проживають на тимчасово окупованій частині Донбасу.

Відповідну постанову опублікували на сайті уряду. Її схвалили під час засідання 21 серпня.

Зазначається, що в новій постанові міститься норма, яка зазначає, що виплата пенсій переселенцям має відбуватися у порядку, який затверджує Пенсійний фонд. Однак наразі цей порядок ще не затверджено.

«Під час звернення внутрішньо переміщеної особи із заявою про призначення, відновлення чи продовження виплати пенсії та документом, що посвідчує особу, територіальні органи Пенсійного фонду України ідентифікують особу заявника, фіксують місце і час її звернення, порівнюють отримані дані з даними, що обробляються в базах даних Пенсійного фонду України, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб у порядку, який затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики», — йдеться у постанові уряду.

Волонтери організації «ДонбасSOS» зазначають, що така постанова уряду може призвести до того, що пенсіонери-переселенці не зможуть оформити пенсії у відділеннях Пенсійного фонду, адже найближчим часом, через формування нового уряду, порядок виплати пенсій переселенцям затверджено не буде.

Раніше повідомлялось, що переселенець через суд домігся отримання соціальних виплат через втрату здоров'я на шахті без всіх необхідних документів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Раніше повідомлялось, що борг з виплати пенсій переселенцям наразі складає понад 600 мільйонів гривень.

Нагадаємо, згідно зі звітом Національної моніторингової системи щодо соціально-економічних характеристик внутрішньо переміщених осіб,в Україні 39% переселенців вистачає коштів тільки на харчування, а 12% змушені заощаджувати навіть на продуктах.

У травні 2018 року ООН повідомила, що в Україні з початку 2018 року погіршився фінансовий стан внутрішньо переміщених осіб.

Раніше повідомлялося, що ПАРЄ просить Україну та Росію компенсувати втрачене переселенцями майно.

Поділитись: