Кабінет міністрів України зобов'язав Нафтогаз узгоджувати з ним великі комерційні угоди, які укладають дочірні компанії Нафтогазу до того, як уряд затвердить фінансовий план Нафтогазу.

Відповідні вимоги містяться в опублікованій постанові уряду.

Зазначається, що такий порядок затвердження масштабних комерційних угод буде діяти до того часу, як уряд затвердить фінансовий план Нафтогазу на 2019 рік, який досі залишається незатвердженим. Зокрема, відсутність фінансового плану наразі заважає Нафтогазу розпочати процес зі встановлення лічильників газу.

Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України. Компанія має велику кількість дочірніх компаній, серед яких Укртрансгаз (що забезпечує транзит газу через Україну), Укргазвидобування (який забезпечує видобуток 75% українського газу) тощо.

20 березня в уряді продовжили контракт з Андрієм Коболєвим на рік, але конкурс на голову компанії проведуть у 2020 році. Водночас Кабмін звузив повноваження наглядової ради Нафтогазу, залишивши за собою право звільняти голову компанії (раніше це могла зробити лише наглядова рада).

Зазначимо, що 6 березня під час засідання уряду прем’єр-міністр України заявив, що уряд оголосить новий конкурс на голову правління Нафтогазу. Сам Коболєв заявив, що таке рішення уряду не відповідає чинному законодавству.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Поділитись: