Уряд звільнив Коболєва з посади голови «Нафтогазу». У компанії вважають таке рішення незаконним
Кабінет Міністрів на своєму засіданні звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».
Про це повідомила пресслужба уряду.
Там зазначили, що 28 квітня уряд провів засідання загальних зборів акціонерів «Нафтогазу». Вони розглянули звіт про діяльність компанії у 2020 році.
З’ясувалося, що збиток групи компаній «Нафтогаз» у 2020 році становив 19 млрд грн. Водночас у затвердженому урядом фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 млрд грн прибутку. Такий план, мовляв, запропонувало керівництво правління у грудні 2020 року.
«За результатами засідання загальних зборів акціонерів роботу Наглядової ради та правління НАК «Нафтогаз України» у 2020 році визнано незадовільною», — зазначили в уряді.
Сам Коболєв у Facebook написав, що нічого не знав про це рішення, заяв на звільнення не писав і дізнався про все з новин.
І що тепер?
З 28 квітня 2021 року припиняються повноваження незалежних членів Наглядової ради «Нафтогазу», представників держави у наглядовій раді, а також голови правління Андрія Коболєва. Незалежні члени та представники держави у Наглядовій раді продовжать виконувати свої обов’язки до обрання нових представників.
Також на зборах вирішили призначити з 29 квітня Юрія Вітренка головою правління «Нафтогаз». У 2018 році він обіймав посаду виконавчого директора НАК «Нафтогаз».
Перед Вітренком поставили завдання збільшити видобуток українського газу, а також сформувати повноцінний та справедливий ринок газу в Україні. Тимчасовим виконувачем обов’язків очільника Міненерго призначили заступника міністра енергетики Юрія Бойка.
Чи законне його звільнення?
Як пояснює інвестиційний банкір Сергій Фурса, Коболєва не могли звільнити, адже з ним підписаний контракт, а ще уряд немає таких повноважень. Додає, що незалежний орган — Наглядова рада — мав би захищати держкомпанії від «хотєлок» українських політиків.
Незаконним таке рішення називають і в «Нафтогазі». Пресслужба компанії у коментарі «Суспільному» заявила, що офіційної інформації з приводу звільнення Коболєва не отримувала, але «якщо це правда, то рішення незаконне».
Як давно Коболєв був у «Нафтогазі»?
З 25 березня 2014 року він був головою правління «Нафтогаз України». До приходу Коболєва у 2014 році «Нафтогаз» отримав 85 мільярдів гривень збитків — 5% ВВП України. Уже у 2018 році надходження становили 15% загальних доходів державного бюджету.
- Поділитися: