🎧 Усі емоції важливі, або Як нав'язування позитивного мислення шкодить пацієнту

Пацієнти, які постали перед таким захворюванням як рак часто чують від свого оточення й від лікарів — важливо налаштувати себе на позитив, бути оптимістом і вірити в хороший результат. Ідея позитивного мислення лежить в основі мотиваційного розвитку особистості, нею просякнуті найрізноманітніші сфери нашого життя. Нас переконують у тому, що оптимізм веде до успіху та щастя.

А от таку хворобу як рак заведено пов'язувати з депресивними станами та стресом. Є дослідження, які вивчали цей зв'язок, зокрема, у пацієнток з раком ендометрія і раком грудей. Проте важливо пам'ятати, що виникнення будь-якого захворювання — це безліч факторів, і не варто в усьому звинувачувати саму лише нервову систему.

Як насправді може нашкодити нав'язування позитивного мислення? Де той баланс між бажанням підтримати й черговим вантажем, який оточення навалює на пацієнта? І чому насправді важливі всі емоції — і неприємні, і хороші?

Про це в новому випуску подкасту ведуча Яна Сєдова говорить із Антоном Покалюхіним, онкопсихологом, когнітивно-поведінковим терапевтом і співзасновником Української психоонкологічної асоціації. Яна також розповідає, як випробувала на собі методики позитивного мислення впродовж перших років після встановлення діагнозу, і чим це для неї закінчилося.

Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube.