ENRU

Установчі збори у Венесуелі звільнили опозиційну генпрокурорку

Учасники Установчих зборів Венесуели в перший день роботи вирішили відправити у відставку генпрокурора країни Луїсу Ортегу Діас, яка напередодні попросила суд призупинити роботу органу через порушення в ході виборів і яка відкрито критикує президента Ніколаса Мадуро.

Про це повідомляє ВВС.

Новим генпрокурором вирішено призначити прихильника Мадуро, омбудсмена Тарека Сааба, проти якого США нещодавно запровадили санкції.

Раніше Ортега Діас заявила, що силовики оточили будівлю генеральної прокуратури і не дозволили їй потрапити на робоче місце.

У Венесуелі установчі збори — орган, який скликається для зміни конституції. У 2017 році про скликання цього органу оголосив президент Ніколас Мадуро, відставки якого на тлі економічної кризи з 2015 року домагається опозиційний парламент.

Раніше лідер Венесуели Ніколас Мадуро звинувачував генпрокурорку в захисті опозиції, яка виступає проти розробки змін до конституції країни Установчими зборами. Опозиція також не визнає підсумки виборів в цьому органі та ініціює масові протести проти влади Венесуели.

Мадуро підписав указ про скликання Конституційної асамблеї, що призвело до ще більшого загострення ситуації у країні.

У свою чергу, 31 липня Сполучені Штати ввели санкції проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram