Спецслужби Узбекистану заявляють, що попереджали західні держави про небезпеку, яку може нести підозрюваний у теракті в Стокгольмі ще до того, як він відбувся.

Спецслужби Узбекистану заявляють, що попереджали західні держави про небезпеку, яку може нести підозрюваний у теракті в Стокгольмі ще до того, як він відбувся. Про це повідомляє Reuters.

Міністр іноземних справ Узбекистану Абдулазіз Камілов зазначив, що підозрюваний у теракті в Стокгольмі Рахмат Акілов був завербований «Ісламською державою» після переїзду до Швеції.

«Відповідно до нашої інформації, він активно закликав своїх співвітчизників поїхати до Сирії для боротьби на боці «Ісламської держави», — сказав узбекський урядовець.

«Раніше, перед атакою, інформація про злочини Акілова були передані службам безпеки чотирьох західних партнерів, тож шведська сторона мала бути проінформована», — додав він, не конкретизуючи назви країн та їх установи.

За інформацією від джерел з узбекських спецслужб, Акілов спробував відвідати Сирію для приєднання до «Ісламської держави», проте був затриманий на турецько-сирійському кордоні і депортований до Швеції.

Також зазначалося, що у лютому цього року влада Узбекистану оголосила Акілова у розшук за релігійний екстремізм.

Нагадаємо, 7 квітня у центрі Стокгольма вантажівка в'їхала в натовп людей. В результаті атаки за останніми даними, загинули чотири людини, 15 постраждали.

Поліція повідомила про затримання однієї людини у справі про теракт, що стався 7 квітня. Його вважають водієм вантажівки. Пізніше стало відомо, що затриманий – громадянин Узбекистану.

Також повідомлялось, що у вантажному автомобілі, який в’їхав у натовп у Стокгольмі, поліція знайшла вибухові речовини, однак офіційно це поки не підтверджено.

Громадське підготувало Storymap про 5 терактів, коли авто скеровувалось у натовп перехожих на вулиці.

Громадянин Узбекистану Акілов визнав провину за теракт у Стокгольмі під час слухань у суді.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile