В Абхазії опозиція створила штаб під «адміністрацією президента» і вимагає його відставки

На окупованій Росією грузинській території Абхазії у місті Сухумі опозиціонери створили штаб біля адміністрації так званого «президента» Рауля Хаджимба. Мітингувати обіцяють, допоки він не піде у відставку.

Про це заявив член політради партії «Амцахара» Рамаз Джопуа, передає ТАСС.

 «Наші прихильники ще приїдуть. Скільки потрібно, стільки будемо тут стояти. Повинні відбутися нові вибори, країною повинна керувати людина, яка не поділяє свій народ», — сказав Джопуа.

Водночас «Интерфакс» пише, що так званий «секретар Ради безпеки Абхазії» Мухамед Кілба заявив, що опозиція захопила будівлю «адміністрації» і заволоділа зброєю.

«Ми зробимо все можливе, аби люди, які захопили адміністрацію президента, покинули будівлю» — сказав він.

Водночас лідер опозиціонерів Аслан Бжанія зазначив, що протестувальники готові захищатися, якщо до них почнуть застосовувати силу.

9 січня «парламент» Абхазії ухвалив постанову із закликом до Хаджимби піти у відставку.

До цього у цей день в окупованій РФ Абхазії сотні опозиційних протестувальників штурмували «адміністрацію президента» у місті Сухумі. Вони вимагали від «президента» Рауля Хаджимби піти у відставку та дострокових «президентських виборів».

Водночас Хаджимба заявив, що не планує погоджуватися на відставку.

Як передає Jam-news, головною вимогою протестувальників є визнання нелегітимними результати так званих виборів президента 8 вересня 2019 року. Тоді Хаджимба переміг у другому турі: за нього проголосували 47,39% виборців, а за іншого кандидата Алхаса Квіцінію — 46,17%. Протестувальники зазначають, що хоча Хаджимба набрав більше голосів ніж його опонент, за «законом», переможець має отримати 50%+1 голосів від усіх виборців, які проголосували.

Нагадаємо:

  • 8 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії через спробу Тбілісі відновити конституційний лад у регіоні Південна Осетія. Крім сепаратистів у воєнних діях проти Грузії брали участь і російські війська, які досі перебувають на окупованих територіях. Під час прямого вторгнення у Грузії танкові бригади Росії увійшли за межі самопроголошеної Південної Осетії. Крім того, Росія бомбардувала грузинські міста, військові бази й об'єкти цивільної інфраструктури та задіяла свої військово-морські сили.
  • 12 серпня 2008 року за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року, проте не зробила цього і досі.
  • 26 серпня 2008 року Кремль «визнав незалежність» Абхазії й Південної Осетії.
  • Південна Осетія проголосила незалежність від Грузії в грудні 1991 року за активної військової, політичної та економічної підтримки РФ. Її незалежність визнають лише 6 країн: Росія, Венесуела, Сирія, Нікарагуа, Науру і Тувалу.
  • Абхазія проголосила свою незалежність від Грузії під час війни 1992−1993 років також за активної військової підтримки з боку Росії.
  • Більшість світової спільноти визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією й Абхазією.

Дивіться також спецпроєкт про Абхазію: як живуть, чого прагнуть і чого досягають жителі спірних територій на пострадянському просторі.