В Афганістані бойовики терористичної організації «Талібан» викрали 27 активістів «Народного руху за мир».

Про це заявив заступник губернатора провінції Фарах Масуд Бухтавар, пише Reuters.

Зазначається, що активісти 24 грудня їхали на шести машинах по шосе, їх колону зупинили таліби. Активістів викрали та відвезли у невідомому напрямку.

Вони планували поїхати у різні частини провінції Фарах і закликати людей до миру та припинення вогню між войовими сторонами в Афганістані.

Група «Народний рух за мир» була сформована на знак протесту проти насильства після того, як у 2018 році на стадіоні в південній провінції Гільменд терористи підірвали бомбу. Тоді загинули 17 цивільних, 50 отримали поранення.

Нагадаємо, 11 грудня в Афганістані солдати на блокпосту розстріляли 25 своїх колег і перейшли на бік руху «Талібан».

Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану.

Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.

Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США розпочали «війну проти терору» й «Талібану» зокрема, адже ті співпрацювали з «Аль-Каїдою» та Осамою бін Ладеном. Після приходу американців в Афганістан Талібан утратив значні території й залишив Кабул та інші великі міста.

За різними даними, таліби в Афганістані контролюють від 10% до 70% територій. У районах, підконтрольних Кабулу, вони часто влаштовують терористичні атаки.

Поділитись: