В афганській провінції Фарах розбився військовий вертоліт, на борту якого перебували військові високопосадовці, голова ради провінції, а також її депутати. Загалом загинуло 25 людей.

За словами речника губернатора провінції Насера Мегрі, аварія сталася в умовах поганої видимості. Один з двох військових вертольотів, які прямували в сусідню провінцію Герат, втратив керування і врізався в гору.

Серед пасажирів гелікоптера були Нематулла Халіл, заступник головнокомандувача армії Афганістану у західному регіоні країни, і Фарід Бахтавар, голова ради провінції Фарах. Обидва були ключовими фігурами в протистоянні ісламістам з руху Талібан в цьому регіоні. Решта загиблих — місцеві депутати, військові та екіпаж.

За інформацією місцевих ЗМІ, саме радикальне ісламістське угруповання «Талібан» взяло на себе відповідальність за аварію і заявило, що гелікоптер збили його бойовики.

Нагадаємо, 18 жовтня одного з найвпливовіших силовиків Афганістану і завзятого супротивника Талібану, очільника поліції Кандагару Абдуля Разіка, вбив охоронець після зустрічі з

командувачем військових сил США та НАТО в Афганістані. Через це в провінції Кандагар перенесли вибори на тиждень.

Через насильство на виборах в Афганістані 20 жовтня загинули або постраждали майже 170 людей.

«Талібан» і «Ісламська держава» погрожували насильством на виборах і закликали людей триматися подалі від голосування.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: