В Афганістані солдати на блокпосту розстріляли 25 своїх колег і перейшли на бік руху «Талібан».

Про це повідомляє 1TV.

Крім того, солдати, які стріляли, забрали із собою зброю і боєприпаси, які були на посту. 

Водночас, у Міністерстві національної оборони підтвердили загибель лише дев'яти солдатів.

Нагадаємо, наприкінці листопада внаслідок вибуху бомби на узбіччі дороги в Афганістані загинув командувач армійським полком афганських прикордонних військ, троє військових і місцевий журналіст дістали поранення.

Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану. Назва руху походить від арабського «таліб» — учень. Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.

Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США розпочали «війну проти терору» й «Талібану» зокрема, адже ті співпрацювали з «Аль-Каїдою» та Осамою бін Ладеном. Після приходу американців в Афганістан Талібан утратив значні території й залишив Кабул та інші великі міста. За різними даними, таліби в Афганістані контролюють від 10% до 70% територій. У районах, підконтрольних Кабулу, вони часто влаштовують терористичні атаки.

Поділитись: