Українці з 16 країн африканського континенту мають їхати голосувати в Південно-Африканську республіку. Про це в ефірі виборчого марафону Громадського повідомила засновниця організації Global Ukraine Віолета Москалу, назвавши це «повним фейлом» з боку України.

Вона розповіла про кілька прикладів, коли українцям доводилося летіти у столицю, долаючи сотні кілометрів, аби проголосувати.

«Рекорд побила Люба Шара, яка з Кенії полетіла в Південно-Африканську республіку, проголосувати в Преторії, 4 тисячі кілометрів. На Африканському континенті 16 країн мають голосувати в ПАР на дільниці — це повний фейл, якщо можна так сказати, з боку того, як держава ставиться до забезпечення права українського громадянина, який може перебувати в Україні чи за кордоном», — сказала Москалу.

Вона додала, що проблему можна було б вирішити через впровадження дистанційного голосування, електронного, яке вже діє в 30 країнах світу.

Також, за словами Москалу, на 101 виборчій закордонній дільниці з урахуванням її пропускної спроможності зможуть проголосувати лише 2% виборців.

Сьогодні, 31 березня, в Україні відбуваються вибори шостого президента. Дільниці по всій країні почали працювати з 8 ранку, проголосувати можна до 20 години.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: