31 березня українці обирали президента з-поміж рекордної кількості кандидатів – 39. Володимир Зеленський та Петро Порошенко, за попередніми даними, проходять у другий тур, який відбудеться 21 квітня. Результати голосування, явка, порушення — про все це читайте в нашій текстовій трансляції, а також дивіться у спеціальних ефірах.

Що треба знати за чотири дні після виборів?

 • По-перше, ЦВК вже опрацювала 100% електронних бюлетенів. Зеленський набрав 30,24% голосів, на понад 14% від нього відстав чинний президент Петро Порошенко — 15,95%. І вони, найімовірніше, підуть у другий тур. Далі йдуть: Юлія Тимошенко (13,4%), Юрій Бойко (11,67%), Анатолій Гриценко (6,91%), Ігор Смешко — 6,04%. Лідер Радикальної партії Олег Ляшко отримав 5,48% голосів, а Олександр Вілкул — 4,15%.
 • Зеленський погодився дебатувати з Порошенком, але на своїх умовах — зокрема, робити це на 70-тисячному стадіоні «Олімпійський». За 9 годин Порошенко погодився — «стадіон, так стадіон».
 • В ОПОРІ повідомили, що оренду стадіону «Олімпійський» доведеться оплатити з бюджетних коштів, якщо організацією змістовної частини дебатів займатиметься Суспільний мовник.
 • А сам Суспільний мовник вже почав домовлятися за проведення дебатів. Їм заважає положення ЦВК, яке зобов'язує робити дебати 19 квітня у студії. Детальніше про це ми розказуємо ось тут.
 • Радниця Зеленського розповіла в нашому ефірі, що курс Зеленського буде «100%-во проєвропейським».
 • А ось діджитал-маркетолог Олександр Ольшанський та діджитал-стратег Ярослав Ведмідь порівняли кампанію у соцмережах Володимира Зеленського з «хайпом», а Порошенка — з «нафталіном».

Як відреагувала світова преса на попередні результати виборів президента — читайте в нашому огляді.

Після обробки 97,3% протоколів Володимир Зеленський зберігає майже 15-відсотковий відрив від Петра Порошенка.

Фото:

ЦВК

Станом на 18:30 ЦВК опрацювала понад 90% протоколів: Володимир Зеленський випереджає Петра Порошенка майже удвічі.

Повний список тих, хто набирає понад 1% голосів:

 • Володимир Зеленський (30,26%),
 • Петро Порошенко (15,98%),
 • Юлія Тимошенко (13,36%),
 • Юрій Бойко (11,54%),
 • Анатолій Гриценко (7%),
 • Ігор Смешко (5,97%),
 • Олег Ляшко (5,44%),
 • Олександр Вілкул (4,24%).
 • Руслан Кошулинський (1,65%).

Що відомо на 13 годину наступного дня після виборів:

 • ЦВК вже опрацювала 72% бюлетенів, найбільшу кількість голосів набирає Володимир Зеленський — 30,44%. Порошенко має 16,15% голосів, Юлія Тимошенко — 13,16%, Юрій Бойко — 11,54%, Анатолій Гриценко — 7,06%, Ігор Смешко — 5,95%, Олег Ляшко — 5,19%, Олександр Вілкул — 4,31%, Руслан Кошулинський — 1, 65%. Інші кандидати — менше одного відсотка.
 • Напередодні виборів електорат Тимошенко допускав підтримку Володимира Зеленського, а електорат Анатолія Гриценка — Зеленського та Петра Порошенка. Ідеться про той випадок, якби їхній кандидат не брав участі у виборах. Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 22-27 березня.
 • Кандидат у президенти від партії УКРОП Олександр Шевченко заявив про свою підтримку Володимиру Зеленському.
 • Ми також подивилися, які доходи у своїх деклараціях вказали потенційні учасники другого туру виборців: Порошенко зазначив 1,55 мільярда гривень доходів, Зеленський — 8,17 мільйона гривень доходів.

Що відомо на 8 ранку наступного дня після виборів:

 • Центральна виборча комісія вже опрацювала понад 40% протоколів голосування на виборах президента. Володимир Зеленський випереджає Петра Порошенка на 13,5%. А саме: Зеленський має 30,18% голосів, Порошенко — 16,68%, Юлія Тимошенко — 13,11%, Юрій Бойко — 11,49%, Анатолій Гриценко — 7,11%, Ігор Смешко — 5,95%, Олег Ляшко — 5,09%, Олександр Вілкул — 4,24%, Руслан Кошулинський — 1,65. Інші кандидати поки що набрали менше 1%.
 • За кордоном українці найбільше підтримали Порошенка (дані за 91,08% підрахованих проколів).

Що важливо знати про те, як пройшли вибори президента в Україні станом на 1 годину ночі 1 квітня:

 • За даними екзит-полів, Зеленський лідирує на виборах президента з 30,6%, у Порошенка 17,8%. Вони обидва виходять у другий тур.
 • ЦВК опрацювала 4,6% протоколів по Україні. Згідно з результатами на 1 год 1 квітня за Зеленського проголосували 28,78%, за Порошенка – 17,16%, за Тимошенко 14,79.
 • Явка на виборах по Україні склала 63,49%. Найактивніше голосували на Львівщині та Волині, найменше – на Закарпатті. Для порівняння, на виборах у 2014-му році явка становила 60,29 %,
 • Поліція зареєструвала 1927 заяв та повідомлень про порушення на виборах в Україні, відкрила 31 кримінальне провадження.Найбільше порушень на Дніпропетровщині, найменше — на Черкащині.
 • Правоохоронці та Центрвиборчком повідомили, що серйозних порушень під час голосування не було.
Фото:

ЧЕСНО

23:20 У ЦВК розповіли про курйози під час виборів, зокрема про бійку спостерігачів за право зафіксувати порушення та бюлетень у роті.

Так, Євген Радченко, заступник голови ЦВК, під час брифінгу розповів, що на одній із дільниць побилися двоє спостерігачів від громадських організацій.

«Причина конфлікту була в тому, що кожен з них намагався відвоювати право зафіксувати порушення виборчого законодавства. Це хороший приклад того, що спостерігачі працюють добросовісно», — зазначив Радченко.

Також Радченко розповів, що на Сумщині виборець намагався у роті винести бюлетень з дільниці.

«Члени комісії це побачили і прямо з рота витягли бюлетень. Пояснити своїх дії він не зміг», — розповіли у ЦВК.

23:17 Петро Порошенко вважає, що в другому турі виборів глави держави треба проводити дебати. Інший кандидат, комік Володимир Зеленський заявив, що готовий до них.

23:15 Стали відомі остаточні дані екзит-полів станом на 20:00.

22:10 ЦВК почала підраховувати результати виборів. Наразі опрацювали 0,17% протоколів по Україні. Лідирують Порошенко і Зеленський.

21:50 Володимир Зеленський відповів на декілька запитань журналістів у своєму передвиборчому штабі. Він розповів про вибори, прем'єра та Майдан. Ми зібрали для вас його відповіді.

21:45 Володимир Зеленський розповів, що скаже президенту РФ Володимиру Путіну, якщо переможе на виборах і зустрінеться з ним.

«Якщо я зустрінусь з паном Путіним, я йому скажу: нарешті ви повернули наші території, скільки готові ще компенсувати грошей за те, що відібрали наші території і допомагали людям, які брали участь в ескалації Криму та Донбасу, допомагали їм на всьому цьому страшному, жорстокому, огидному шляху», — сказав Зеленський, відповідаючи на запитання Громадського.

21:42 Серйозних порушень під час першого туру виборів президента України не зафіксували, повідомили в Міністерстві внутрішніх справ

21:25 У день виборів президента 31 березня явка виборців по країні становила 63,62%. Це дані Центральної виборчої комісії з 133 округів зі 199-ти станом на 20 год.

Найбільш активно голосували у Львівській області (68,36%), у Києві (68,14%) та на Волині (67,91%). Також висока явка у Рівненській, Полтавській, Сумській, Чернігівській та Тернопільській, Житомирській областях. Найменша явка на Закарпатті (48,84)

21:00 Результати голосування, згідно з якими комік Володимир Зеленський та чинний президент Петро Порошенко проходять до другого туру, істотно не зміняться. Про це повідомила соціологиня, директорка фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

20:50 Станом на 20 годину поліція зареєструвала 1927 заяв та повідомлень про порушення на виборах в Україні, відкрила 31 кримінальне провадження. Про це на брифінгу заявив голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Найбільше порушень у Дніпропетровській області — 282, у Донецькій області — 182. Найменше порушень зафіксували у Черкаській області.

Ці факти здебільшого пов’язані з незаконною агітацією, підкупом виборців, неправдивими повідомленнями про замінування.

20:10 Як у штабах відреагували на результати екзит-полів:

 • Володимир Зеленський, говорячи про дані екзит-полів, зазначив: «Це лише початок». Водночас він заявив, що ніяких переговорів про об'єднання з іншими кандидатами поки не вів.
 • Порошенко заявив, що кандидати використовували ЗМІ для того, щоб облити брудом один одного, а насамперед — президента. «Ви зламали російський сценарій, бо точно не Порошенка вони хотіли бачити в другому турі», — заявив глава держави.
 • У Юлії Тимошенко заявили, що екзит-поли це інструмент маніпуляції, який нічим не відрізняється від соцопитувань. Там переконані, що їхня кандидатка перемагає і проходить у другий тур.
 • У Юрія Бойка заявили, що розраховують пройти у другий тур виборів.
 • Голова штабу Анатолія Гриценка Віктор Чумак сказав, що результатами незадоволений. Щодо підтримки інших кандидатів Гриценко заявив, що він в жодному разі не підтримуватиме Порошенка.

20:02 На запитання, чому Зеленський не прийшов на дебати на «UA:Перший», шоумен відповів, що дізнався про запрошення з інтернету і в цей день мав концерт в Броварах, а «люди для нього важливіші».

20:00 Відомі перші офіційні екзит-поли. Станом на 18:00 результати такі:

 • Володимир Зеленський — 30,4%
 • Петро Порошенко — 17,8%
 • Юлія Тимошенко — 14,2%
 • Юрій Бойко — 9,8%
 • Анатолій Гриценко — 7,1%
 •  Ігор Смешко — 6,4%
 • Олег Ляшко — 4,8%
 • Олександр Вілкул — 4
 • Руслан Кошулинський — 1,8%.

Інші набирають менше 1%. Опитано 17,89 тисячі людей. Було або мало відмов або стандартна кількість відмов.

Остаточні дані будуть о 23:00, однак повідомляють, що ці дані відрізнятимуться хіба що на 0,1-0,2%.

19:55 Про свій досвід голосування за кордоном Громадському розповів українець Андрій Сидлецький, який нині перебуває у Варшаві.

Андрій зазначив, що здивований від кількості людей, адже коли він прийшов до дільниці у черзі вже було більше 300 людей. 

«Це хороший крок до свідомості громадян за кордоном. Голосування займало стандартно до 10 хвилин на кожну особу. Люди досить швидко обирали, зазначали та виконували процедуру. Дуже радий, що представники посольства та волонтери змогли все правильно організувати. Люди з хорошим настроєм приходили робити вибір в майбутнє і я не можу від того не радіти», — сказав він. 

19:55 У Кракові голосувати прийшло чимало людей, що спричинило велику чергу на дільниці. Серед присутніх було дуже багато молоді. Батьків із малими дітьми пропускали без черги, загалом панувала дуже приязна атмосфера. За результатами підрахунку, у Кракові проголосували 1993 особи, розповіла Громадському українка Ольга Менько.

Вона відзначила, що люди охоче розмовляли з екзит-полом. Частина людей були готові голосувати на столах, де отримували бюлетені, проте члени виборчої комісії обов'язково спрямовували їх до кабінок.

Голосування на виборах президента у Кракові, Польща, 31 березня 2019
Фото:

Ольга Менько

19:50 У штабі Володимира Зеленського не розглядають об’єднання із політсилою Юлії Тимошенко. Про в спеціальному ефірі Громадського до виборів президента сказав представник штабу Зеленського Святослав Юраш. Раніше депутат від БПП Мустафа Найєм у своєму Telegram-каналі повідомив, що за його інформацією, Тимошенко і Зеленський ведуть переговори про об'єднання зусиль у другому турі президентських виборів. 

19:45 У Львові після голосування на виборах помер чоловік. Про це кореспонденту Громадського повідомили на у прес-службі Львівської міської ради. 

«Чоловік прийшов на дільницю, проголосував, вийшов і за межами дільниці впав і помер. На місці вже є родина, діти, «швидка», поліція. Обставини події з’ясовують», — зазначила голова Залізничної районної адміністрації Ірина Джурик.

19:35 На сайті ЦВК виявили адресу виборчої дільниці на Херсонщині, яку змінили вже багато років тому. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ. Так на сайті ЦВК вказано, що дільниця розташована у приміщенні дитячого садку № 50 за адресою: вул. Білозерська, 7. Але справді вона знаходиться у приміщенні місцевого клубу (вул. Центральна садиба, 5).

19:35 У Краматорську повідомили про вибухівку в машині. Натомість під час перевірки там знайшли бюлетені.

19:30 Члени Центральної виборчої комісії не відчувають загроз з боку молодиків, які зібралися біля будівлі ЦВК.

Про це заявила на брифінгу секретар Центрвиборчкому Наталія Бернацька, пише Укрінформ.

19:25 Станом на 19:00 поліція зафіксувала 1768 повідомлень про порушення на виборах. Здебільшого це незаконна агітація (122), фотографування бюлетенів (109 звернень) та підкуп виборців (40 звернень). Наразі склали 15 протоколів та розпочали 25 проваджень.

Фото:

Нацполіція

19:20 У штабі Зеленського гратимуть у квіз «Як покращити життя». Кореспондентка Громадського розповіла, що в штабі кандидата є бар, грають у пінг-понг та грає музика. Зеленський теж буде грати настільний теніс. Журналіст Симон Островський зазначив, що штаб Зеленського нагадує американські вибори, «за винятком наявності алкоголю — це дивно».

19:15 «Посилювати вже немає куди». Керівник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля повідомив, що біля ЦВК відучора чергують правоохоронці. Він зазначив, що там відбувається кілька акцій і наразі ситуація спокійна.

19:10 У штабі Тимошенко не коментують присутність молодиків біля ЦВК. Натомість там повідомляють про порушення та фальсифікації під час голосування. Зокрема, стверджують про багато порушень у Донецькій області. Крім того на Київщині не змогли знайти у реєстрі мешканців 8-поверхового будинку. Юлія Тимошенко планує виступити на Десятинній після 20:00.

18:55 До штабу Порошенка прийшов міністр культури Євген Нищук, також очікують прем'єра Володимира Гройсмана. Сам президент приїде в штаб о 20:00, повідомляє кореспондент Громадського.

18:40 У селі Іллічівка на Одещині на одній виборчій дільниці знайшли подвійні списки виборців. У самій Одесі список виборців хотіли доповнити вручну, а в дільниці на Фонтанській дорозі 14Б в Одесі список виборців був узагалі повністю написаний від руки.

Про це повідомили Громадському у Центрі онлайн-моніторингу виборів.

Окремі виборці двічі спробували проголосувати на декількох дільницях. Зокрема, чоловік проголосував у лікарні та захотів проголосувати ще за місцем прописки. На одній і тій самій дільниці двічі намагалася проголосувати одеситка.

18:35 Проведення екзит-полу першого туру президентських виборів в Україні вартує соціологічним службам близько 200 тисяч доларів. Про це повідомила директорка фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

18:32 У Державній прикордонній службі України заявили, що російські прикордонники можуть перешкоджати українцям, які їдуть голосувати з анексованого Росією Криму на материкову частину України.

18:30 До завершення голосування залишається 1,5 години. Як голосували кандидати у президенти і що дивного вони там сказали? Дивіться у нашому відео.

18:15 У штабі Анатолія Гриценка під час прес-брифінгу заступник керівника штабу з юридичних питань Микола Катеринчук сказав, що в низці ОВК з‘явилися люди, які представилися працівниками Служби безпеки України.

«ОВК 187 округ ми бачимо аномальний процес з погляду законодавства — наперед більше 10 ДВК заповнюють протоколи. Тобто члени ДВК ставлять свої підписи на протоколах без цифр. ОВК 173, 123, 128, 130, 134, 164, 94, 119, 208, 219, 48 на цих ОВК з‘явились представники СБУ. В Краматорську на другому поверсі знаходять в ОВК члени комісії, а серверну разом з процесором «Вибори» забрали на 3 поверх невідомі особи, які представились працівниками СБУ і нікого туди не впускають», — заявив Катеринчук.

18:10 На проплачений мітинг під ЦВК збирають людей через месенджери, повідомив рух ЧЕСНО. У район Центрвиборчкому стягують силовиків Нацгвардії.

На проплачений мітинг під ЦВК збирають людей через месенджери
Фото:

ЧЕСНО

18:05 На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» завершилося голосування. У голосуванні взяли участь 34 громадянина — 11 учасників 23-ої Української антарктичної експедиції та 23 члени сезонного загону науковців, які нині перебувають на станції

18:00 Святослав Вакарчук, який довго тримав інтригу і врешті не висунув свою кандидатуру, проголосував на виборах і зустрівся з молоддю.

17:55 У Дніпрі до поліції надійшли повідомлення про замінування на 9 виборчих дільницях. Правоохоронці повідомили, що на всіх цих дільницях не виявили вибухонебезпечних предметів. Тим часом у Києві поліція перевіряє вміст невідомого рюкзака, знайденого на виборчій дільниці.

17:52 Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова разом зі своїми представниками відвідала Київський слідчий ізолятор і перевірила дотримання виборчих прав громадян, яких там утримують. У СІЗО немає бюлетенів та членів комісії

17:50 У Харкові на дільницях не вистачає бюлетенів для голосування. Як повідомила кореспондентка Громадського, у 180 окрузі нестача складала 19,5 відсотків від кількості виборців. ЦВК друкувала бюлетені за попереднім списком виборців, але уточнення вносили аж до вчорашнього вечора. Це є порушенням, але нові бюлетені від цього не з'являться.

17:47 На виборчу дільницю в українському посольстві у Мінську не пустили представників російських медіа. Так, кореспонденти російських агентств ТАСС, «РИА-Новости», телеканалів «РЕН-ТВ» та «НТВ» могли знімати лише за парканом посольства. 

17:45 Станом на 17.00 поліція зареєструвала 1360 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборами. Поліцейські розпочали 17 кримінальних проваджень та склали 8 адміністративних протоколів.

Фото:

Нацполіція

17:42 ЦВК повідомила, що одна з окружних виборчих комісій на Київщині досі не надала дані про явку виборців навіть станом на 11:00. Це округ номер 94 в Обухові. Секретарка ЦВК Наталія Бернацька закликала ОВК, якнайшвидше внести дані до системи, щоб їх могли оприлюднити.

17:35 Команда Зеленського зафіксувала 4070 порушень, про це кореспонденту Громадського повідомив координатор штабу Олександр Корнієнко. Він заявив, що склали близько 1000 протоколів про порушення, інформацію про 100 порушень передали до Нацполіції.

За словами Дмитра Розумова, політтехнолога штабу Зеленського, вони зафіксували підвіз виборців до дільниць у сільській місцевості, а також поряд з дільницями фіксують так званих «контролерів», яких Розумова пов'язує з так званою «сіткою» виборців.

17:12 У Луцьку виборець лишив мило і мотузку на дільниці. Про це повідомив рух ЧЕСНО.

17:10 У ЦВК заявили, що системних порушень на виборах немає. Наразі до ЦВК надійшло 11 скарг. У Центрвиборчкомі також додали, що на результати голосування жодним чином не впливатимуть можливі кібератаки. До закриття виборчих дільниць залишилось 3 години.

17:10 На Буковині виборцю видали бюлетень по закордонному паспорту. Це суперечить закону: закордонний або дипломатичний паспорт не дає права зробити волевиявлення на території України.

17:05 На Одещині у дільниці, яка розташована в Ізмаїльському ліцеї, певний час не було бюлетенів. Згодом бюлетені привезли, наразі люди можуть проголосувати, але через плутанину із печатками зібралися величезні черги.

17:00 Біля Центрвиборчкому зібралось кілька сотень молодиків, які представляються членами харківської громадської організації Poton.

16:55 Аби проголосувати у Фінляндії, українцю Євгенію Калашнику було достатньо надіслати консулу заяву про зміну місця голосування та копію паспорта. Безпосередньо в день голосування стояти в черзі не довелося, розповів він Громадському.

«При вході до посольства мене перевірив металодетектором чоловік у військовій формі, потім до місця голосування мене провів інший чоловік. Усі вони посміхалися і говорили українською, що було дуже приємно», — розповів Євгеній.

Він зазначив, що склалося враження, ніби на дільниці було більше працівників, ніж виборців.

«Найбільше часу на дільниці (приблизно 10 хв) я витратив на прочитання біографій усіх кандидатів. Проголосував, і поки дійшов до виходу, мені три людини сказали «До побачення!», і побажали приємного дня», — додав Євгеній.

Приміщення посольства України у Фінляндії, 31 березня 2019 року
Фото:

Євгеній Калашник

Що відомо за 9 годин після відкриття дільниць:

·        уже проголосували 45,02% виборців (дані 186 зі 199 округів);

·        у Празі, Берліні, Парижі, Римі українці стоять у чергах, аби проголосувати на виборах;

·        поліція оцінила демонстрацію свого бюлетеня Ляшком як порушення таємниці голосування, тепер його дії ще має кваліфікувати прокуратура. Радикалу може загрожувати штраф або позбавлення волі до 3 років;

·        поліція вже отримала 950 заяв про порушення на виборах.

16:46 Дружина кандидата Анатолія Гриценка, журналістка Юлія Мостова все ж змогла проголосувати на виборчій дільниці, повідомляє «Радіо Свобода». Мостова не могла проголосувати, оскільки не знайшла себе в списках. Згодом спостерігачі повідомили, що Мостова таки є в списках і вона повернулась на дільницю, аби проголосувати. 

16:26 Українка Людмила Гоюк, яка голосує в Лісабоні (Португалія), розповіла Громадському, що черг біля посольства немає. Біля входу спостерігачі перевіряють паспорт України для виїзду за кордон.

«Люди йдуть у хорошому настрої», — зазначила Людмила.

Виборча дільниця в Лісабоні, Португалія, 31 березня 2019 року
Фото:

Людмила Гоюк

Станом на 16:00 до поліції надійшло 950 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, найбільше з них у таких частинах країни:

 • Київ – 137
 • Дніпропетровська область – 90
 • Одеська – 88
 • Донецька – 81
 • Харківська – 81
 • Луганська — 41
 • Вінницька – 34

Зазначені звернення здебільшого пов’язані з такими порушеннями:

 • Незаконною агітацією – 82
 • Підкупом виборця – 27
 • Пошкодженням бюлетеня – 20
 • Фотографуванням бюлетенів – 70
 • Спробою винесення бюлетеня з дільниці – 8

За даними фактами розпочато 12 кримінальних проваджень.

Крім того, органами поліції складено 4 адміністративних протоколи.

ЦВК: За 7 годин на виборах проголосували майже 45% виборців. Найбільш активні мешканці Запорізької області, найменш активно голосують у Закарпатській.

Для порівняння, у 2014-му, станом на 15:00 проголосували 40,4%. найвища явка була у Волинській та Рівненській областях, найнижча — у Донецькій.

15:48 За перебігом виборів у Щасті Луганської області, де проголосувало близько 40% зареєстрованих виборців, стежить найсуворіший спостерігач.

Кореспондент Громадського зазначає, що багато виборців відсутні у списках.

15:18 Поліція кваліфікує дії Олега Ляшка, який показав свій бюлетень після голосування, як «порушення таємниці голосування»,подальшу підслідність справи визначить прокуратура. Про це повідомив керівник департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко. Нагадаємо, Ляшко під час голосування на президентських виборах продемонстрував в присутності телекамер і виборців бюлетень з результатами свого волевиявлення.

14:57 У Щасті Луганської області намагалася проголосувати громадянка Росії.

Станом на 14.00 поліція зареєструвала 522 заяви щодо ймовірних порушень на виборах. Найбільше з них — у Києві, Донецькій, Харківській та Дніпропетровській областях.

Посольство України в Італії також ділиться фото та додає, що «гарна погода сприяє гарному настрою».

Станом на 11:00 на виборах уже проголосували 16,67% виборців. Про це повідомили в ЦВК за даними 198 зі 199 округів.

14:21 Представниця Київського міжнародного інституту соціології Тетяна Песковська зазначила, що перші результати екзит-полів (проведених Центром Разумкова, КМІСом і Демократичними ініціативами) оголосять о 20 годині. Наступні — о 23 (ці дані будуть більш точними).

Вона показала коробку, з якою до виборців можуть підходити працівники екзитполів, вказавши, що це єдина «правильна коробка». Також працівники мають показати свій бейдж та власне надати виборцю анкету, яку треба заповнити. До кожного 12-го виборця мають підходити 2 інтерв'юерів.

Коробка, з якою мають до виборців підходити працівники екзит-полів

Черги для голосування на виборах президента утворилися й на дільниці в Парижі.

Також фото опублікував посол України в Німеччині.

Що відбувається у центрі Києва в день голосування — вмикаємося з Майдану.

У Португалії дільниця для голосування також працюватиме до 20 години.

Посольство України в Берліні просить українців не забувати свій закордонний паспорт, аби проголосувати на виборах.

Посол України в Чехії опулікував фото черги для голосування у Празі.

13:46 Речник Нацполіції Артем Шевченко заявив, що поліція отримала 284 заяви та повідомлення, пов’язаних з виборами. Здебільшого вони стосувалися незаконної агітації, підкупу виборця, пошкодження бюлетеня, фотографування бюлетенів і спробою винесення бюлетеня з дільниці.

13:47 У Львові викликали поліцію через селфі в кабінці. Про це повідомив кореспондент Громадського. З хлопцем провели розмову, яка тривала 2 години, правоохоронці не штрафували його. Сказали більше такого не робити й переказати іншим.

13:45 В Одесі до поліції звернувся чоловік, який заявив, що його побив голова виборчої комісії.

13:41 У Центральній виборчій комісії заявили, що дружина кандидата в президенти Анатолія Гриценка, Юлія Мостова, є у списках для голосування. Тому вона може прийти й проголосувати, раніше вона заявляла, що не знайшла себе у списках.

«Ми встановили, що вона є у списку виборчої дільниці №800017 під номером 1269, тому ми можемо ще раз запросити Юлію Володимирівну прийти на виборчу дільницю і проголосувати. Можливо там є якісь неточності, але вона у списках є», — зазначив представник ЦВК.

13:35 Дві дільничні виборчі комісії у Харкові отримали менше бюлетенів, ніж на цих дільницях зареєстровано виборців. Про це руху ЧЕСНО повідомив секретар дільниці Андрій Кисельов, який представляє кандидата Романа Безсмертного. Утім він зазначив, що не вважає це умислом і додає, що це не вплине на хід голосування.

13:28 Під будівлею Центральної виборчої комісії знаходяться близько сотні хлопців, передає наша кореспондентка. На запитання, що вони тут роблять, кажуть, що «відпочивають» і «чекають». Вони вказують, що приїхали з різних міст України проконтролювати, аби вибори були чесними та без фальсифікацій.

13:27 Сайт Державного реєстру виборців вдруге за день не працює.

13:24 Найрозповсюдженішими порушеннями на дільницях лишаються фото- та відеофіксація бюлетенів та спроби винести їх за межі дільниці, повідомили в поліції.

13:22 Прем'єр-міністр Володимир Гройсман проголосував на виборах.

13:18 З початку виборчої кампанії до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли дані щодо 254 правопорушень, які мають ознаки кримінального злочину, а за 17 провадженнями вже вручили підозри у вчиненні злочину 27 особам. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

За 5 годин на виборах проголосували 16, 52% виборців (дані зі 190 з 199 округів).

13:04 Арсеній Яценюк проголосував на виборах разом з дружиною.

12:40 На одній з виборчих дільниць Одеси жінка не кинула бюлетень у скриньку, а коли її зупинили члени комісії — порвала, зазначивши, що їй немає за кого голосувати.

12:32 Правоохоронці затримали чоловіка, який кинув запальну суміш на виборчій дільниці Борзни, що на Чернігівщині, повідомляє поліція області.

12:30 На виборах проголосував чинний президент Петро Порошенко — він пішов на вибори самовисуванцем.

Президент Петро Порошенко на голосуванні 31 березня 2019
Фото:

ЕРА

За 3 години на виборах проголосували майже 16% виборців — ЦВК.

Вибори президента України, 31 березня 2019
Фото:

ЕРА

12:25 Наш кореспондент зафіксував, як на виборчій дільниці на вулиці Костюшка у Львові заспівали гімн України.

12:00 У Варшаві вже проголосували 1145 виборців з 16 971, внесених до списків.

11:59 Зняли, як працює одна з одеських дільниць.

Що відомо за 4 години після відкриття дільниць:

• поліція отримала 151 заяву щодо виборів, найбільше — у Донецькій області. Повідомлення стосуються незаконної агітації, підкупу, пошкодження бюлетенів та їхнього фотографування;

• не відкрилася в Україні лише одна дільниця — вона знаходиться в Ізмаїлі Одеської області. Печатка на дільниці не відповідає початковому зразку;

• у прифронтовому Зайцевому біля вікон дільниці стоять мішки з піском;

• на материковій Україні зареєструвалися для голосування 5, 5 тисяч кримчан;

• на виборах уже проголосували Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Юрій Бойко, Олег Ляшко, Олександр Вілкул, Анатолій Гриценко.

• першими на виборах президента почали голосувати українці в Австралії.

11:58 Проголосував Анатолій Гриценко. Дружина кандидата, журналістка Юлія Мостова не змогла проголосувати. Вона не змогла знайти себе у списках.

«У мене гарний настрій, а у дружини поганий, оскільки її позбавили права проголосувати, вперше за всі роки, що вона проживає тут», зазначив Гриценко.

11:50 Поліція отримала 151 заяву щодо виборів, найбільше — у Донецькій області. Повідомлення стосуються незаконної агітації, підкупу, пошкодження бюлетенів та їхнього фотографування. Дві години тому таких заяв було 25.

Фото:

МВС

11:37 У місті Борзна Чернігівської області о 10.50 на одній з виборчих дільниць чоловік кинув запальну суміш. ЇЇ відразу загасили, повідомили в МВС. Ніхто не постраждав.

11:31 На одній з виборчих дільниць в Києві голова комісії прийшов нетверезим.

«Я перенервував... учора випили по три бокали пива», — розповів він телеканалу «112».

Нині його відсторонили.

11:16 Одна дільниця досі не працює, повідомили в ЦВК. Ідеться про Ізмаїл Одеської області. «Є одна дільниця, на якій печатка дільниці не відповідає тому зразку, що був надісланий для виготовлення. Саме це питання буде вирішене на засіданні комісії», —повідомила глава ЦВК Тетяна Сліпачук на брифінгу.

Вона також нагадала, що не можна заходити в кабінки по двоє, а також фотографуватися.

11:06 Володимир Зеленський проголосував.

Кандидат в президенти Володимир Зеленський, 31 березня 2019
Фото:

ЕРА

10:53 У Житомирській області на дільниці у Коростені комісія дозволила виборцям проголосувати до 8 години ранку, повідомили в ОПОРІ; також спостерігачі фіксують голосування виборців без паспортів на дільниці у Черняхівському районі, передає УНІАН.

10:49 Правопорядок на виборчих дільницях сьогодні забезпечують 39 тисяч поліцейських, зазначив заступник глави Національної поліції Олександр Фацевич.

10:46 Представниця Національного екзит-полу на дільниці в Шевченківському районі Києва розповіла Громадському, що опитує кожного 36 громадянина, який виходить з дільниці. Результати опитувань будуть відомі після закриття дільниць о 20:00.

Фото:

Скріншот Громадське

10:43 На виборчу дільницю в Ірпені, що на Київщині, прийшла послиня США Марі Йованович. Вона розпитувала у працівників екзит-полів, як проходить їхня робота.

На одну з дільниць прийшов пес 😊 Сфотографував його кореспондент ВВС Джон Фішер.

10:38 100% дільниць на території Донецької області відкрились для голосування. Контрольні пункти в'їзду-виїзду на лінії розмежування розпочали свою роботу вчасно, повідомила ОПОРА. До списку виборців на Донеччині включили 1 435 68 виборців. Станом на 10 ранку не відкрилася лише одна дільниця в Одеській області.

10:33 Поліція вже отримала 25 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборами, найбільше — у Києві (7). Вони стосувалися незаконної агітації, підкупу виборців, фотографування бюлетенів і спроби винести бюлетень з дільниці.

10:18 Проголосувала кандидатка в президенти Юлія Тимошенко.

Кандидатка в президенти Юлія Тимошенко
Фото:

ЕРА

10:14 У прифронтовому Зайцевому біля вікон дільниці стоять мішки з піском. «Новости Донбасса» зазначають, що існує загроза обстрілів.

10:04 На Чернігівщині кабінки для голосування розмістили біля вікна, повідомили в ОПОРІ. Це суперечить нормам законодавства про таємне голосування.

9:59 Кандидат в президенти від «Опозиційного Блоку» Олександр Вілкул і кандидат «Опозиційної платформи — За життя» Юрій Бойко також проголосували.

9:49 Українці голосують в Польщі. Зазначимо, що першими голосували на виборах президента України в Австралії. Остання ж дільниця закриється у Сан-Франциско: о 6 ранку за Києвом 1 квітня.

9:40 Дві зламані урни для голосування, які неможливо було опломбувати зафіксували на дільниці в Конотопі Сумської області. Про це повідомили «Національні дружини», які також спостерігають за виборами.

9:38 7 виборчих дільниць досі не відкрилися, повідомив заступник глави МВС Сергій Яровий. Уже менше, поправив його голова Національної поліції Сергій Князєв.

9:35 У Полтаві на виборах черги. Так, на дільниці 531256 зареєстровано 2040 виборців, члени комісії сидять по двоє за одним столом через те, що мало місця, повідомили в ЧЕСНО.

Полтава, вибори президента 2019
Фото:

Рух ЧЕСНО

9:30 Агітацію біля приміщень ДВК та портрети кандидата у президенти побачили у приміщеннях виборчих дільниць спостерігачі ОПОРИ. А дві дільниці у Київській області не відчинилися вчасно.

9:27 Дві виборчій дільниці на Харківщині відкрилися із незначними затримками, зазначили в поліції.

Нагадуємо вам, що можна та чого не варто робити на дільницях.

9:20 Проголосував лідер «Радикальної партії», кандидат в президенти Олег Ляшко. До працівниць комісії Ляшко звертався «дівчатка».

9:05 На виборах проголосував предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

«Я обрав свого кандидата, якого вважаю бути достойним бути президентом України», — зазначив голова ПЦУ.

За виборами президента сьогодні спостерігають 139 громадських організацій, серед яких більше 30-ти напряму пов’язані з кандидатами, зазначає ОПОРА.

8:50 Міський голова Києва приїхав голосувати на велосипеді, зазначає Укрінформ. За кого віддав свій голос — журналістам не розповів, утім висловив сподівання, що Україна збереже євроінтеграційний курс.

8:30 Наш кореспондент зі Львова працює на дільниці, що на вулиці Костюшка. На ній голосуватиме понад 1 500 людей, загалом у Львівській області голосуватиме 2 мільйони виборців.

Голова дільничної виборчої комісії Олександр Кучик зазначив, що більшість виборців очікують після 10 години — «спочатку традиційно в Україні люди йдуть до церкви, потім йдуть на вибори».

8:29 У день виборів наш журналіст Костя Рєуцький перебуває у Станиці Луганській. На пропускному пункті людей мало. На дільницях високої явки людей з окупованих територій сьогодні не очікують.

8:22 Аналітик руху ЧЕСНО у Харкові зафіксував приховану агітацію у день виборів — борд зі стилістикою політичної реклами Петра Порошенка. Уся агітація у день тиші та день голосування заборонена законом.

8:18 Наш Кореспондент з Генічеська Херсонської області повідомляє, що понад 5,5 тисяч кримчан зареєструвалися на материковій Україні для голосування на виборах. Понад 400 з них — на Херсонщині.

Виборча дільниця у Генічеську Херсонської області, 31 березня 2019 року
Фото:

Сергій Мокрушин/Громадське

8:11 Наш кореспондент з Сєвєродонецька повідомляє, що на виборчій дільниці «досить велелюдно»: є як спостерігачі, члени комісії, так і виборці.

«Я встиг почути, що кілька людей віталися: вони казали один до одного «Зі святом», «З праздником» — і українською, і російською», — додав журналіст.

Він розповів, що сєвєродонецьке об'єднання «Азот» змінило графік роботи працівників, аби вони встигли проголосувати: зміни, що починаються о 8 перенесли на 9-ту.

О 8:00 в Україні починають відкриватися виборчі дільниці.

Кореспондентка Громадського, яка працює на дільниці в Шевченківському районі Києва, зазначила, що члени виборчої комісії прийшли на дільницю ще о 7 ранку. О 8 годині громадян, які збиралися голосувати, ще не було. Утім о 8:05 на дільницю прийшли близько 10 виборців.

Також працюють спостерігачі ОБСЄ, загалом від ОБСЄ по Києву працює понад 100 спостерігачів.

Ще о 23 годині 30 березня на виборах президента почала голосувати Австралія.

Матеріал доповнюється
Поділитись: