Міська влада Амстердаму планує підвищити туристичний податок, який стане найбільшим у Європі.

З наступного року за кожну ніч у готелі туристам доведеться платити 3 євро, на додачу до 7% від загального рахунку за проживання, пише CNN.

Це означатиме, що за ніч в однозірковому готелі в Амстердамі туристи сплатять більше податків, ніж у найкращих п’ятизіркових готелях інших великих європейських столиць.

У виданні підрахували, що за ніч в однозірковому готелі з двомісною кімнатою та загальною ванною кімнатою за 132,46 євро туристичний податок складе 15,97 євро на двох: 9,97 євро за номер, плюс по 3 євро за людину.

Натомість у Берліні туристичний податок становить 5 % зупинитися в найдорожчому готелі, де були Барак Обама, Анджеліна Джолі та Майкл Джексон, коштуватиме близько 250 євро на добу, а податок буде 11 євро.

Збір також сплачуватимуть ті, хто винаймає помешкання через онлайн-сервіси з бронювання. На цих сервісах плата підніметься до 10% від вартості житла.

Найдешевше обійдеться кемпінг у наметах — 1 євро. Не сплачувати туристичний збір можуть тільки діти до 16 років.

Раніше в Амстердамі оголосили, що з 1 січня 2020 року будуть заборонені туристичні тури до району червоних ліхтарів через боротьбу з масовим туризмом. Також з наступного року в місті буде обмежена максимальна кількість осіб в екскурсійних групах в інших частинах історичного центру до 15 людей.

Поділитись: