В анексованому Криму 9 провайдерів повністю блокують роботу 18 українських інформаційних сайтів та 2 соцмережі. Ще щонайменше 6 сайтів заблоковано частково.

Про це йдеться в моніторингу «Кримської правозахисної групи» за листопад-грудень 2019 року.

Правозахисники перевірили 9 провайдерів у 9 населених пунктах на анексованому півострові. Йдеться про Білогірськ, Севастополь, Сімферополь, Керч, Джанкой, Ялту, Бахчисарай, Красноперекопськ та Красноперекопський район.

Станом на грудень 2019 року, експерти виявили, що провайдери блокують такі інформаційні українські ресурси: «Цензор.нет», «След.нет», «5 канал», «112 Україна», «Українська правда», «РБК-Україна», «Укрінформ», «Центр журналістських розслідувань», «Фокус», «Главком», «Лівий берег», «Депо», «ТоНе», «Дзеркало тижня», «Стрічка», Uainfo.

Також повністю заблокований доступ до соціальних мереж LinkedIn та Telegram. Крім того, заблоковані сайти Меджлісу кримськотатарського народу та організації «Хізб ут-Тахрір».

У 8 з 9 провайдерів заблокований сайт «Апостроф». У 5 провайдерів з 9 недоступний сайт громадського об'єднання «Кримська Солідарність». Крім того, один із дев'яти провайдерів блокує сайти «Радіо НВ», «112 Україна» та «24 каналу».

Правозахисники зазначили, що лише декілька сайтів заблоковані з посиланням на вимоги Роскомнагляду. З іншим, які не внесені до реєстру заборонених у Росії, просто не встановлюється з’єднання або з’являється помилка.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний міжнародною спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: