Ялтинський журналіст і блогер Євген Гайворонський, якого нещодавно депортували з Росії в Україну, заявив, що хоче подати позов проти РФ до Європейського суду з прав людини, щоб відсудити 5 мільйонів доларів.

Про це він сказав в ефірі «Крим. Реалії».

«У мене багато унікальної інформації та знань. Я сподіваюся зробити кардинальний перелом у всій цій гібридній війні, щоб ми в найближчий час повернули Крим до України. Також я розумію, що у мене є залізні підстави подавати до ЄСПЛ. Я хочу подати проти Росії позов на 5 мільйонів доларів. 4 мільйони я хочу віддати дітям, батьки яких загинули в АТО і через події пов'язані з Кримом. Далі я хочу видати книгу», — зазначив Гайворонський.

Також блогер розповів, що правоохоронці в анексованому Криму погрожували відправити його на Донбас і кинути там у підвал.

Нагадаємо, 31 грудня стало відомо, що Федеральна служба безпеки Росії «депортувала» ялтинського блогера та журналіста Євгена Гайворонського на материкову Україну. Раніше підконтрольний окупаційній владі «суд» у Криму ухвалив рішення про депортацію Гайворонського «з території Росії».

Нагадаємо, 22 жовтня підконтрольний Росії «суд» у Ялті заарештував на 15 діб ялтинського активіста, блогера і журналіста Євгена Гайворонського. Під час затримання його кілька разів ударили головою об поліцейську машину. 

Його також затримували у березні 2019 року. У квітні Гайворонський вийшов на свободу з ізолятора тимчасового тримання Сімферополя.

Євген Гайворонський — колишній прибічник «русской весны», який після обшуків почав публічно обстоювати проукраїнську позицію. За це раніше севастопольський інформаційний сайт «Примітки», яке називають опозиційним за критику місцевої влади, припинив співпрацю з журналістом.

Гайворонський вважає, що ЗМІ припинив співпрацю з ним через його позицію щодо анексії Криму та критику Путіна й російської влади півострова.

Раніше Гайворонський працював у місцевій проросійській громадської організації «Народна єдність», активісти якої в березні 2014 роки збирали підписи за проведення «референдуму» про приєднання півострова до Росії. Після цього журналіст редагував проросійський «Євразійський журнал» та хвалив діяльність Путіна.

Поділитись: