З 7 вересня у Сімферополі, Бахчисарайському та Сімферопольському районах анексованого Криму через посуху і обміління водоймищ починається третій етап обмежень подачі води.

Про це повідомляє «уряд» Криму, передає проєкт «Крим.Реалії».

Зазначається, що питну воду жителям подаватимуть строго за годинами. Так, у Сімферополі частина населення буде отримувати воду вранці з 6:00 до 9:00 і ввечері з 18:00 до 21:00.

За інформацією «влади» Сімферополя, на третьому етапі споживання води має знизитися до 100 тисяч кубометрів на добу замість 160 тисяч кубів.

Що було на інших етапах?

Перший етап обмеження подачі води стартував опівночі 24 серпня у Сімферополі й ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів. З 2 вересня ввели другий етап обмежень — встановили погодинний графік подачі води.

В «уряді» Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Що каже українська влада?

Українська влада неодноразово робила заяви про те, що водопостачання анексованого Криму відновлять тільки після деокупації півострова.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.

Запаси води у Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. Згідно з заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

Поділитись: