Костянтин Давиденко разом з родиною, травень 2015-го
Фото:

Сторінка Давиденка у ВК

Підконтрольний російській окупаційній владі суд у Криму засудив українського громадянина Костянтина Давиденка до 10 з половиною років колонії суворого режиму нібито за шпигунство на користь України.

Про це повідомляє прес-служба ФСБ РФ. Там стверджують, що в ході суду Давиденко нібито визнав свою провину і розкаявся в скоєному.

Очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник у коментарі Громадському зазначила, що всі засідання проходили у закритому режимі, оскільки, за версією російської окупаційної влади, йшлося про доступ до державної таємниці РФ. Правозахисниця каже, що зізнання Давиденко — результат тиску.

«Або ти зізнаєшся і отримуєш 10 років, або не зізнаєшся і отримуєш 20 років. Прокурор на суді просив 12 років», — пояснила Скрипник.  

Посилаючись на інформацію, отриману від батьків Костянтина Давиденка, які проживають на окупованому Донбасі, правозахисниця розповіла, що чоловік приїхав у Криму до родичів.

На сторінці Давиденка у «ВКонтакте» видно, що він дійсно регулярно відвідував анексований Крим. У тому числі — із сім’єю.

Костянтин Давиденко став п’ятнадцятим громадянином України, незаконно затриманим в окупованому Криму за підозрою в шпигунстві або підготовці диверсій на замовлення Києва.

Російські силовики затримали Костянтина Давиденка 11 лютого 2018 року в окупованому Сімферополі. Вони вважають, що українець був завербований Службою безпеки України і нібито за її завданням збирав у Криму відомості про новітні зразки російської військової техніки

Поділитись: