Так званий «Верховний суд» анексованого Криму в п'ятницю визнав громадянина України Андрія Захтея винним «в підготовці диверсій» на півострові в 2016 році і засудив до шести з половиною років колонії суворого режиму.

Так званий «Верховний суд» анексованого Криму в п'ятницю визнав громадянина України Андрія Захтея винним «в підготовці диверсій» на півострові в 2016 році і засудив до шести з половиною років колонії суворого режиму.

Про це пише «Интерфакс».

«Призначити покарання (...) у вигляді позбавлення волі на строк шість років і шість місяців з відбуванням у виправній колонії суворого режиму», — сказав суддя Сергій Погребняк.

До цього терміну зарахували більш ніж півтора року, які українець провів під вартою.

Українця визнали винним у підготовці до диверсії в складі організованої групи або такої, що призвела до тяжких наслідків, незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні чи носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв, вчинені у складі організованої групи, в придбанні або збуті офіційних документів і державних нагород, а також у використанні завідомо підробленого документа.

Журналіст Антон Наумлюк також повідомив у Facebook про те, що Захтею призначили зокрема 220 тисяч рублів штрафу.

«Незалежні адвокати не могли отримати до нього (Захтея, — ред.) доступ аж до етапування в Лефортово, де він розповів про тортури, яким піддався після затримання. Відповідну заяву було направлено до Генпрокуратури. Після повернення до Криму, Захтей уклав угоду зі слідством, однією з умов якої була відмова від незалежних адвокатів. Держзвинувачення попросило для нього сім років в колонії строгого режиму», — написав Наумлюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Били і катували струмом: «кримський диверсант» Захтей про тортури з боку ФСБ.

Справа 42-річного Захтея розглядалося в суді в особливому порядку і в закритому режимі. Журналісти були присутні лише під час оголошення резолютивної частини вироку.

Фігуранти справи «кримских диверсантів» Євген Панов і Андрій Захтей утримувалися в московському СІЗО «Лєфортово».

Захтей перебував в сімферопольському СІЗО, куди його та Євгена Панова повернули з московського СІЗО Лефортово.

2 червня окупаційний суд у Криму продовжив до 7 серпня арешт Захтею.

Поділитись: