В анексованому Криму так звана «Громадська палата» сформувала «кримське досьє» з політичних і культурних діячів України і Росії, які не згодні з анексією Криму, намагаються «розпалити своїми заявами міжнаціональну ворожнечу», а також «загрожують терористичними актами на півострові».

В анексованому Криму так звана «Громадська палата» сформувала «кримське досьє» з політичних і культурних діячів України і Росії, які не згодні з анексією Криму.

Відповідне рішення ухвалили на розширеному засіданні моніторингової групи «палати», передає «РИА Новости Крым».

Зазначається, що фігуранти списку намагаються «розпалити своїми заявами міжнаціональну ворожнечу», а також «загрожують терористичними актами на півострові».

«Ми будемо в це досьє включати тих людей, яких неофіційно називають кримоненависниками», — заявив глава «палати» Криму Григорій Іоффе.

За його словами, до теперішнього часу у «кримське досьє» входили екс-депутата Верховної Ради Андрій Сенченко, екс-прем'єр-міністр Криму Сергій Куніцин, український омбудсмен Людмила Денісова, журналісти Павло Казарін, Олександр Янковський і Валентина Самар, ректор Таврійського національного університету Володимир Казарін, колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук, колишній кримський економіст Андрій Клименко.

У досьє також включені керівники відомств, які були перенесені з анексованого Криму до України: прокурор прокуратури АРК Гюндус Мамедов, голова головного управління СБУ в АРК і Севастополі Олександр Шмитько, начальник головного управління поліції в АРК і Севастополі Анатолій Бахчіваджі, представник президента України в АРК Борис Бабин.

У список також увійшли діячі культури: кінорежисер Олександр Сокуров, письменник Борис Акунін, актриса Лія Ахеджакова, актриса Ада Роговцева, музикант Андрій Макаревич, актор Михайло Єфремов, письменники Віктор Шендерович і Людмила Улицька.

«Формування «кримського досьє» триває. Зібрані матеріали будуть передані в правоохоронні органи», — додав Іоффе.

Раніше повідомлялось, що мешканка Криму звернулася до омбудсмена Людмили Денісової через насильно нав’язане громадянство РФ.

Нагадаємо, у червні 2015 року стало відомо, що прокуратура анексованого Криму планує переслідувати близько 50 осіб, які нібито мали відношення до організації Євромайдану на півострові.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile