УКРАЇНА

Кримчанка звернулася до омбудсмена Денісової через насильно нав’язане громадянство РФ

18 липня, 2018 12:36
УКРАЇНА/Кримчанка звернулася до омбудсмена Денісової через насильно нав’язане громадянство РФ
Зберегти
Вигляд
Після втручання уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової так звана Федеральна міграційна служба Росії у Севастополі прийняла до розгляду документи мешканки Севастополя, яка вже близько чотирьох років намагається вийти з російського громадянства, нав’язаного після анексії Криму.

Після втручання уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової так звана Федеральна міграційна служба Росії у Севастополі прийняла до розгляду документи мешканки Севастополя, яка вже близько чотирьох років намагається вийти з російського громадянства, нав’язаного після анексії Криму.

Про це повідомляє прес-служба уповноваженої.

Зазначається, що мешканка Севастополя звернулася за допомогою до українського омбудсмена, бо близько чотирьох років окупаційна влада не приймає в неї документи для виходу з громадянства РФ.

«Реагуючи на явне порушення прав людини, Людмила Денісова направила звернення до Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової. Як зазначила у відповіді Омбудсмен РФ, даній громадянці зі сторони російської влади буде надана практична допомога в оформленні і подачі всіх необхідних документів», — йдеться у повідомленні.

Також у прес-службі розповіли, що 13 липня так звана міграційна служба Севастополя прийняла документи мешканки Севастополя.

Відповідь уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової на звернення українського омбудсмена Людмили Денісової

Нагадаємо, що Європейський суд з прав людини визнав Сенцова громадянином України .

У Мін'юсті Росії також офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Таким чином це спростовує твердження російської сторони про те, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

Водночас російська омбудсмен заявила, що Сенцов нібито «підписувався» під російським громадянством.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини