УКРАЇНА

В окупованому Криму зафіксували 62 випадки порушень прав людини за останній рік — місія ООН

14 вересня, 2018 00:56
УКРАЇНА/В окупованому Криму зафіксували 62 випадки порушень прав людини за останній рік — місія ООН
Зберегти
Вигляд
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представила доповідь щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополь в період з 13 вересня 2017 року по 30 червня 2018 року. За вказаний період зафіксовано 62 випадки порушень прав людини.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представила доповідь щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополь в період з 13 вересня 2017 року по 30 червня 2018 року. За вказаний період зафіксовано 62 випадки порушень прав людини.

Звіт опублікований на сайті Управління верховного комісара ООН з прав людини.  

Місія ООН задокументувала 81 випадок порушень прав людини, жертвами яких стали 167 осіб. 62 випадки відбулися в звітний період з 13 вересня 2017-го до 30 червня 2018 року. 

Представники окупаційної «влади» РФ у Криму порушили права на належну правову процедуру і справедливий суд відносно 94 осіб: в певних випадках «вироки були винесені як покарання за політичне інакомислення». 

У звітному періоді мали місце 19 безпідставних арештів і 4 випадки викрадень. 

«Крім того, в 11 випадках насильницьких зникнень, які мали місце до звітного періоду, станом на 30 червня 2018 року жертви досі є зниклими безвісти», — йдеться в доповіді. 

Також у звіті зазначені сім випадків катування щодо затриманих.  

Місія підтвердила 13 випадків переміщення до РФ затриманих у Криму українських громадян для участі у засіданні суду, або для відбуття покарання. Водночас зазначається, що фактична кількість таких випадків може бути значно більшою, адже окупаційна «влада» не оприлюднює дані щодо таких переміщень. 

Загалом, в звіті також йдеться про «порушення основоположних свобод, зокрема свободи мирних зібрань, вираження думок, об’єднання та релігії», а також свободи пересування, охорони здоров’я, освіти і права власності.

Як повідомлялося, посольство США в Україні закликало Росію припинити викрадення та переслідування кримчан.

Після окупації Криму Росією на півострові зафіксували 55 випадків катування місцевих мешканців.

Як повідомлялося, Україна буде домагатися додаткових персональних санкцій проти Росії, зокрема проти причетних до порушень прав українців, їхніх викрадень та тортур.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

5 жовтня 2017 року Європарламент ухвалив резолюцію про засудження порушення прав людини у Криму

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти