УКРАЇНА

В анексованому Севастополі проходять обшуки у лівих активістів

1 березня, 2018 18:58
УКРАЇНА/В анексованому Севастополі проходять обшуки у лівих активістів
Зберегти
Вигляд
В анексованому Севастополі російські силовики проводять обшуки в учасників анархічного руху.

В анексованому Севастополі російські силовики проводять обшуки в учасників анархічного руху.

За інформацією видання «Новая газета», йдеться про активістів Олексія Присяжнюка та Олену Котлярову.

Поліцейських також бачили біля будинку анархіста Олексія Шестаковича. З усіма трьома зараз немає зв'язку.

Міське видання «Інформер» повідомляє, що «зазначена група осіб планувала провокаційні акції в момент проведення виборів президента Російської Федерації, призначені на 18 березня 2018 року».

Зокрема, Олексій Шестакович 26 лютого опублікував у соцмережі «ВКонтакте» повідомлення на ім'я губернатора Севастополя Дмитра Овсянникова про намір провести 10 березня акцію «Пост президента — атавізм монархії». Активіст вказував, що метою заходу є «нагадування громадянам про конституційне право не брати участі у виборах».

На початку лютого в Євпаторії затримали іншого учасника кримського анархічного руху Євгена Каракаша. Проти нього порушили кримінальну справу за ч. 1 ст 282 КК РФ ( «Розпалювання ненависті або ворожнечі») і ч. 2 ст. 205.2 КК РФ ( «Публічні заклики до тероризму»).

Приводом для порушення справи стали дописи в «ВКонтакте».

Згідно з матеріалами справи, один із дописів, датований 2014 роком, починається зі слів «гранату застосовуйте проти» і закінчується словами «у вікна органів влади, удачі». Другий допис — визнане екстремістським і заборонене в Росії «Останнє інтерв'ю Приморських партизан».

Нагадаємо, 1 травня близько сотні представників анархістського руху пройшлися маршем від Національної опери до Хрещатика.

Пов`язані новини