Фото:

manfredrichter / pixabay

В Англії (країні, що входить до Сполученого Королівства) з 1 жовтня набула чинності заборона на використання пластикових трубочок і мішалок для гарячого питва та ватних паличок. Про це повідомляє BBC.

Відтепер продавати чи постачати ці предмети на території Англії заборонено законом. Як виняток, бари, ресторани й лікарні можуть закуповувати трубочки, мішалки й палички для людей із інвалідністю або хворобами чи травмами.

Трубочки й ватні палички є одними з головних джерел забруднення довкілля пластиком. В одній лише Англії за рік використовують 4,7 мільярда пластикових трубочок, 1,8 мільярда ватних паличок і 316 мільйонів мішалок для гарячих напоїв, зазначає BBC.

Запровадження схожої заборони на одноразові пластикові предмети розглядає і влада сусіднього з Англією Уельсу. Низка англійських ресторанів ще до офіційної заборони відмовилися від пластикових трубочок. А ще у вересні 2019 року Шотландія заборонила ватні палички.

Одноразовий пластик — це така велика проблема?

Якщо коротко, то відповідь — так. Такий пластик дешевий у виробництві, а отже, його виробляють багато. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику.

Одноразовий пластик майже одразу потрапляє в довкілля. Пластик розкладається дуже повільно, через що може випадково потрапляти в організм тварин чи заважати росту рослин.

Особливо великої шкоди пластик завдає морським екосистемам. Мікрочастинки пластику випадково потрапляють в організм морських тварин. А оскільки ті не можуть перетравити пластик, то він травмує їх ізсередини або стає середовищем для розвитку паразитів і бактерій. Як наслідок — більше тварин гине.

Поділитись: