На тлі збільшення кількості інфікованих коронавірусом в Англії з 5 листопада поновлять суворий карантин. Закриють магазини, паби, ресторани та розважальні заклади. Людей закликають залишатися вдома. Локдаун також чекає на Австрію з 3 листопада.

Про нові обмеження в Англії 31 жовтня оголосив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, пише The Guardian.

«Ми повинні діяти зараз, щоб стримати цей осінній спалах коронавірусу», — заявив Джонсон і додав, що обмеження повинні діяти до 2 грудня.

Людей закликають залишатися вдома тоді, коли це можливо. Водночас їм не заборонятимуть покидати помешкання для навчання, відвідування лікаря, покупок товарів першої необхідності та роботи, якщо вони не можуть працювати з дому.

Також дозволені прогулянки на свіжому повітрі з членами сім’ї або з однією людиною, яка не є родичем.

Заклади громадського харчування зможуть працювати на винос та доставляти їжу. Водночас прем’єр наголосив, що розуміє усю важкість ситуації для бізнесу: «Я не будую ілюзій щодо того, на скільки важко буде компаніям, які пережили уже ці складності цього року. Я щиро дуже співчуваю».

Школи, коледжі та університети продовжать роботу, на відміну від періоду весняного локдауну.

Також Джонсон попередив про заборону на міжнародні поїздки, окрім випадків, коли вони здійснюються з робочою метою.

Повністю нові правила опублікують у вівторок, 3 листопада. Їх ще має затвердити парламент.

В Австрії про посилення карантину повідомив федеральний канцлер Себастіан Курц, передає «Укрінформ». Локдаун запроваджують з 3 листопада і до кінця місяця.

За словами глави уряду, в цей час буде заборонено проводити культурні та спортивні заходи (за винятком професійного спорту), а також заходи у сфері дозвілля. З вівторка припиняють прийом туристів заклади готельної сфери, хоча вони зможуть розміщувати людей, які прибувають у відрядження. Також до кінця листопада не працюватимуть заклади громадського харчування: ресторани, бари та кафе зможуть лише доставляти їжу.

Щоб обмежити соціальні контакти, заборонять зустрічі між представниками понад двох родин. Крім того, вводять комендантську годину з 20:00 до 06:00. Водночас це обмеження, яке попередньо діятиме до 12 листопада, не передбачає повну заборону: виходити можна буде по роботі, щоб допомогти іншим людям, для купівлі продуктів чи ліків, а також для пробіжки, прогулянки чи вигулу собак.

«Де-факто це значить, що не можна буде ходити у гості — виходити з власного дому у період часу між 20:00 та 06:00 для зустрічі з іншими людьми», — розповів Курц.

Що з коронавірусом у Великій Британії та Австрії

В останні сім днів у Сполученому Королівстві в середньому виявляли майже по 23 тисячі нових випадків COVID-19. Згідно з прогнозом, який отримав уряд, у зимовий період щодня може помирати від коронавірусу до чотирьох тисяч людей, якщо влада не вживатиме заходів.

Сполучене Королівство вже діагностувало понад мільйон випадків COVID-19. Британія має найвищу смертність у Європі — хвороба забрала життя понад 46 тисяч людей.

Протягом минулої доби в Австрії зафіксували 5 349 випадків інфікування коронавірусом, що є найбільшим показником росту з початку пандемії. Наразі у шпиталях країни перебувають 1867 хворих на COVID-19, з яких 265 пацієнтів — у відділеннях інтенсивної терапії.

Усього з початку пандемії в Австрії (населення 9 мільйонів) коронавірусом заразилося 100 тисяч людей, померли 1109 хворих, понад 67 тисяч — вже одужали.

Що з коронавірусом у Європі

Ряд країн також посилює карантин через другу хвилю коронавірусу. По всій Європі кількість хворих на COVID-19 продовжує зростати — причому швидше, ніж це було навесні.

29 жовтня президент Франції Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель оголосили про посилення карантинних обмежень. У Франції карантин посилюють із 30 жовтня до 1 грудня. У Німеччині з наступного понеділка, 2 листопада, на місяць запровадять «послаблений локдаун». Детальніше про це читайте тут.

Поділитись: