В столиці Туреччини Анкарі 2 березня відбувся мітинг, присвячений п'ятій річниці незаконної анексії Криму Росією, повідомляє «Укрінформ».

У заході взяли участь лідери та представники кримськотатарської та української громад. Акція відбулась у центрі Анкари, на площі Улус, біля монумента Ататюрку.

«Ми рішуче протестуємо проти дій Росії та виступаємо за деокупацію півострова», — сказав у своєму виступі представник кримськотатарської спільноти Анкари, член товариства культури та взаємодопомоги кримських татар Тунджер Калкай.

Учасники мітингу також нагадали про порушення Росією прав людини в окупованому Криму.

«З кожним роком такі акції збирають все більше учасників, адже все більше людей по всьому світу, які не пов'язані із Кримом, дізнаються про анексію півострова, усвідомлюють, що безпека Криму й України — це безпека всієї Європи», — заявила Ріана Тейфукова, представниця кримськотатарського молодіжного руху, докторант факультету міжнародних відносин університету Газі.

Раніше, 26 лютого акція протесту проти окупації Криму відбулася в Анталії.

Нагадаємо, 17 лютого у Парижі на площі Прав Людини пройшла акція до річниці анексії Криму і 5-ої річниці боротьби кримських татар проти анексії.

Поділитись: