На площі Прав Людини в Парижі українські активісти влаштували демонстрацію, аби привернути увагу оточуючих до річниці анексії Криму і 5-ої річниці боротьби кримських татар проти анексії.

Організатор акції — громадська організація Ukraine Action. В заході взяли участь декілька десятків людей.

«Акція відбулась в межах всесвітньої кампанії Об‘єднані Прапором: великий кримськотатарський прапор подорожує світом. Тобто ми його прийняли, підписали на акції і завтра відправимо в Люксембург. Прапор вже пройшов 9 країн, заплановані ще 18. Після подій біля Керченської протоки до татарського прапора долучився також прапор військово-морських сил України. Його також підписали, а також висловили підтримку ув‘язненим морякам і вимагали їхнього звільнення», — розповіла Громадському співорганізаторка акції Анна Гармаш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: