У компанії Apple пояснили, чому позначили анексований Крим територією Росії та пообіцяли «глибше поглянути на політику маркування «спірних територій».

Про це заявила прес-секретар компанії Труді Мюллер, повідомляє Reuters.

За її словами, Apple внесла зміни у свій додаток «Погода» тільки для російських користувачів через новий закон.

«Ми розглядаємо міжнародне право, а також відповідні закони США та інші внутрішні закони перш ніж ухвалювати рішення про маркування на картах. І вносимо зміни, якщо того вимагає закон», — заявила Мюллер.

Вона також наголосила, що компанія працює над вивченням того, як в майбутньому позначатиме «спірні території».

Раніше представництво президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим звернулося до компанії Apple через позначення анексованого півострова як частини Росії в додатку «Погода».

Нагадаємо, компанія Apple почала показувати анексований Крим як частину Росії в додатку «Погода», але тільки з території Росії.

У квітні 2019 року депутати Держдуми звернулися до російського підрозділу Apple з вимогою «виправити» приналежність Криму на карті. Наприкінці травня такі поправки внесли у додаток «Карти» від Apple, але в «Погоді» досі Крим був українським.

Компанія запровадила зміни відповідно до стандартів про спірні території, згідно з якими приналежність відображається відповідно до політики країни. Тому, якщо зайти в сервіси Apple з України, то Крим відображається як частина української території. За аналогічним принципом працює сервіс Google Maps.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: