Атлантичний океан заполонило цвітіння морських водоростей у світі
Фото:

Університет Флориди

Від Західної Африки й до Мексиканської затоки спостерігається найбільша у світі плаваюча маса морських водоростей.

Про це свідчать дані супутникових спостережень, пише ВВС.

Бум водоростей в Атлантичному океані та Карибському морі може стати новою нормою, кажуть американські вчені. Вони наголошують, що вирубування лісів і використання добрив є одними з факторів, які сприяють зростанню водоростей.

Станом на червень 2018 року, пояс Атлантичного океану, простягнувся на 8 850 км і складається понад з 20 мільйонів тонн біомаси.

«Хімія океану, мабуть, змінилася, адже цвітіння вийшли з-під контролю», — сказав доктор Чуанмін Ху з Коледжу морської науки Університету Південної Флориди, який очолював дослідження.

Дослідники використовували запис супутникових даних для вивчення Sargassum (рід бурих водоростей), який розквітав щороку з 2011 по 2018 рік, за винятком 2013 року. Вчені відзначають, що 2011 рік виявився переломним — тоді водорості прибули на берег.

«Це все в кінцевому підсумку пов'язане зі зміною клімату, оскільки вони впливають на опади й циркуляцію океану та навіть на діяльність людини. Але ми показали, що ці цвітіння не відбуваються через підвищену температуру води», — сказав доктор Ху.

Деякі види sargassum — це групи водоростей що живуть на поверхні океану, де вони приваблюють риб, птахів і черепах.

«У відкритому океані sargassum дає велику екологічну цінність, слугуючи місцем проживання і притулком для різних морських тварин», — сказав співдослідник доктор Меньцю Ван.

Однак занадто багато водоростей можуть задушити корали і морські трави й урешті випускати на пляжі газ, який пахне гнилими яйцями. Близько 1000 км мексиканських пляжів зазнали цієї участі цього року. Видалення водоростей є трудомістким, дорогим і не завжди ефективним.

Що таке sargassum?

Стрункі, коричневі водорості, які проводять своє життя плаваючи. Традиційно їхнє починається життя в Мексиканській затоці, далі sargassum виштовхується течіями в Північну Атлантику, щоб плавати в Саргасовому морі, й утворює плоти, які служать життєво важливим підживленням і розмноженням морського життя. У невеликих кількостях може допомогти живити пляжі.

Поділитись: