В австралійській школі знайшли гігантського метелика, який рідко зустрічається людям

В Австралії у початковій школі Квінсленда будівельники знайшли гігантського метелика з розмахом крил до 25 сантиметрів. Вони рідко зустрічаються людині.
Фото комахи опублікували на сторінці школи. Її знайшли під час будівництва нових класів, а потім відпустили у тропічний ліс.
Водночас учні 4-5 класів навіть написали кілька творів про нашестя метеликів, коли їм показали фото.
Як пише The Guardian, директорка школи Меган Стюард назвала знахідку «дивовижною». Вона розповідає, що через розташування школи поблизу тропічного лісу в ній часто можна знайти безліч тварин: індичок, валабі, коал, качок, а іноді навіть змій та черепах. Але ось такого метелика там раніше не бачили.
Що це за тварина?
Кріс Лембкін, кураторка ентомології в музеї Квінсленда, розповідає, що гігантського деревного метелика (вони прогризають ходи в стовбурах евкаліптів та їдять деревину), або endoxyla cinereus, можна знайти на території від прибережних районів Квінсленда до Нового Південного Уельсу. Хоча в природі їх багато, люди зустрічають таких комах рідко.

Лембкін припускає, що це пов’язано з кількома факторами, зокрема короткою тривалістю життя дорослих метеликів, а також тим, що самки цього виду погано літають.
«Якщо ви побачили таку самку, це означає, що вона вже доросла, залізла на стовбур дерева або стовп паркану й чекає, коли з'явиться самець. Зазвичай люди не бачать їх із розкритими крилами, тому не розуміють, наскільки вони великі. Але якщо ви їх справді піднімете, вони виявляться дуже важкими», — розповідає вчена.
Додає, що наразі мало відомо про перший рік личинкової стадії цього виду, яка триває загалом приблизно три роки. Дорослі самки молі досягають 15 см у довжину, важать до 30 грамів (їх вважають найважчими метеликами у світі) і мають розмах крил до 25 см. Самці — удвічі менші.
У них надзвичайно короткий життєвий цикл, а дорослі особини живуть лише кілька днів. Такі метелики гинуть після спарювання і відкладання яєць.
- Поділитися: