В Австралії митники знищили сумку зі шкіри алігатора за $26 тисяч. Власниця забула придбати дозвіл на імпорт за $70

Австралійські митники вилучили, а потів і знищили дизайнерську сумку за 26 тисяч доларів зі шкіри алігатора через те, що її власниця не придбала дозвіл на імпорт за 70 доларів.

Про це повідомляє BBC.

Жінка замовила сумку у французькому бутику Saint Laurent і навіть отримала дозвіл на експорт цього товару. Але забула, що Австралія також дотримується CITES та вимагає отримати дозвіл за 70 доларів на ввезення товарів зі шкіри диких тварин.

Тож прикордонники, коли виявили сумку, вирішили, що вона бере участь у незаконній торгівлі та знищили її.

Взагалі в Австралії за порушення норм щодо торгівлі дикою природою загрожує 10 років ув'язнення та штраф у 161 тисячу доларів США. Проте власницю сумки вирішили поки не карати.

Міністерка навколишнього середовища Австралії Суссан Лей просить серйозно ставитися до правил щодо ввезення продуктів тваринного походження, бо від цього залежить довгострокове виживання видів, що зникають.

«Окрім правил, необхідно, щоб люди поміркували про етичні модні вибори», — сказала міністерка.

Конвенція допомагає?

Конвенція набула чинності у 1975 році, Україна ратифікувала її у 1999 році. Документ контролює торгівлю 5 тисячами видами тварин та 29 тисячами видами рослин. Тварини та рослини поділені на три групи: види, яким загрожує зникнення (для їхнього експорту/імпорту потрібен дозвіл), види, яким може загрожувати зникнення, якщо торгівля не буде контролюватися (дозвіл не потрібний) та види, яким загрожує зникнення у певній країні (дозвіл треба).

У 1975 році обсяг легальної торгівлі дикої природи оцінювали в 2,7 млрд доларів. У 1990-х роках це було 160 мільярдів доларів на рік, а наразі легальна оцінка перевищує 320 млрд доларів.

Проте, як пише Sydney Morning Herald, нелегальна торгівля від цього не зникла, її обсяг оцінюють у 258 млрд доларів щороку.

В американському штаті Каліфорнія, яка вважається постачає 30% шкіри алігаторів, торік заборонили продавати товари зі шкіри алігаторів та крокодилів, щоб стримати масштаби торгівлі.

Світові бренди, зокрема Chanel, H&M, Puma, також стають більш етичними та відмовляються від використання натурального хутра та шкіри.