Правляча правоцентристська партія, яку очолює чинний прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, перемогла на парламентських виборах. Вона залишиться при владі, попри дані федеральних опитувань напередодні виборів: вони вперше за 6 років пророкували перемогу опозиційній лейбористській партії.

Про це повідомляє BBC.

«Я ніколи не втрачав надії залишитися при владі. Я завжди вірив у дива», — сказав Моррісон під час зустрічі з прихильниками його партії у Сіднеї після оприлюднення результатів за підрахунком 70% голосів, передає The Washington Post.

Однак, поки невідомо, чи зможе правляча ліберальна партія сформувати уряд більшості.

Лідер опозиційної лейбористської партії Білл Шортен визнав поразку і заявив, що піде з посади глави партії, однак залишиться депутатом парламенту від свого округу.

Вибори в Австралії проводять кожні три роки. Виборці обирають 151 депутата до Палати представників, а також 40 із 76 депутатів Сенату: інших 36 оберуть 2 листопада. За словами голови виборчої комісії, цьогорічна виборча кампанія стала наймасштабнішою за всю історію країни.

Право голосу на виборах в Австралії мають близько 17 мільйонів людей з 25-мільйонного населення. Голосування для них є обов’язковим з 18 років: якщо людина не з’явилась на вибори, її оштрафують на 20 австралійських доларів. На минулих виборах явка становила 95%.

Поділитись: