Світ

В Азербайджані почалася нова хвиля переслідувань журналістів — правозахисники

Кавказкий узел
Світ/В Азербайджані почалася нова хвиля переслідувань журналістів — правозахисники
Зберегти
Вигляд
В Азербайджані сталі частішими випадки переслідування журналістів, які виступають з критикою влади, заявила міжнародна організація із захисту свободи журналістів «Репортери без кордонів».

21 грудня суд Баку частково задовольнив позов міністерства податків Азербайджану і зобов’язав журналістку Хадидже Ісмайлову виплатити штраф в 26 тисяч доларів. Ісмайлова назвала це спробою обмежити її співпрацю із західними ЗМІ.

Також нещодавно влада Азербайджану висунули нові звинувачення проти засудженого за звинуваченням у наклепі на поліцейських блогера Мехман Гусейнова. Він мав вийти на свободу в березні 2019 року, але 26 грудня блогера запідозрили у побитті співробітника колонії. Правозахисники заявили, що йому хочуть перешкодити вийти на свободу за критику режиму.

30 листопада в Азербайджані головному редактору опозиційного сайту Bastainfo.com Мустафі Гаджібейлі пред’явили звинувачення в публічних закликах, спрямованих проти держави, та перевищенні посадових повноважень.

Також почали судовий процес у справі головного редактора сайту criminalaz.com Анара Мамедова за тими ж звинуваченнями.

«Ця нова атака доводить, що влада продовжуватиме «полювати за критичними голосами. Давно пора притягнути до відповідальності Баку і розглянути питання про цілеспрямовані санкції в разі продовження репресивної політики», — зазначив глава відділення організації по Східній Європі та Центральній Азії Йоханн Бір.

За даними правозахисників, Азербайджан зайняв 163-тє місце зі 180 в рейтингу свободи преси у 2018 році. 

«Основні критичні ЗМІ змусили замовкнути або вигнали, основні незалежні новинні сайти заблоковані, не менше десяти журналістів перебувають в ув’язненні», — йдеться на сайті організації.

Правозахисники закликали міжнародну спільноту не залишатися осторонь, щоб зупинити репресії проти представників ЗМІ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Дозволити уряду вирішувати, що не можна казати, — це повернення під нагляд Великого брата» — історик про свободу слова

За останні 2 роки у світі організовані злочинні угрупування вбили 30 журналістів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чесна журналістика — найкраща форма патріотизму»: промова Насті Станко на врученні премії за свободу преси

Пов`язані новини