З початку 2017 року організовані злочинні угруповання вбили близько 30 журналістів з усього світу. Про це йдеться у звіті організації із захисту журналістів «Репортери без кордонів» (RSF), передає проект розслідувань OCCRP.

Згідно зі звітом, у 2017 році злочинні угруповання вбили 14 журналістів через їх розслідування у Мексиці, Бразилії, Гондурасі, Мальдівах, Росії, Мальті.

У 2018 році — 12 журналістів вбили у Мексиці, Колумбії, Індії, Словаччині, ще чотири вбивства досі розслідують в Мексиці. Однак, наголошується у звіті, ці цифри можуть не відповідати дійсності.

«У Мексиці поліція і судова система працюють занадто повільно, вони навмисно заарештовують не тих людей, оскільки і наркобарони, і політики хочуть змусити журналістів мовчати», — йдеться у звіті.

За останні два роки «Репортери без кордонів» також зареєстрували 5 спроб вбивства журналістів під керівництвом злочинних організацій.

У звіті зазначено, що найбільшу небезпеку для журналістів наразі становлять дослідження корупції в країнах, де організована злочинність співпрацює з місцевою владою.

«Організована злочинність не бореться з державами, вона прагне злитися з ними. Вона не змагається з владою, а підминає їх під себе і вражає, немов вірус», — зазначив у звіті французький журналіст-розслідувач Фредерік Плокан.

Нагадаємо, у жовтні саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Нагадаємо, у лютому 2018 року словацького журналіста Яна Куцяка і його наречену Мартіну Кушнірову застрелили в їхньому будинку недалеко від Братислави. На момент вбивства 27-річний Куцяк спільно з журналістами OCCRP розслідував участь італійської мафії «Ндрангета» у підприємницькій діяльності країни і вивчав її зв'язки з урядом екс-прем'єра Роберта Фіцо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це була наша остання крапля»: Словаччина після вбивства журналіста Яна Кучака

У жовтні у Болгарії жорстоко вбили вбили журналістку та телеведучу Вікторію Марінову. Напередодні жінка запустила ток-шоу, у якому порушила тему розкрадання європейських фондів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство болгарської журналістки: свобода преси у ЄС під загрозою

У липні стало відомо, що у Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю. У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile