В Ефіопії вбили «десятки або сотні» цивільних під час громадянського конфлікту — Amnesty International
Правозахисна організація Amnesty International повідомляє про масові вбивства мирних людей у північному регіоні Ефіопії Тиграй, де відбувається військовий конфлікт між місцевою владою та центральним урядом.
Правозахисники повідомляють, що сталося це в місті Мей-Кадера (May Cadera).
Експерти Amnesty International проаналізували низку фото і відео з тілами вбитих та пораненими на ношах, підтвердивши їх автентичність.
Убитих десятки, а може бути, що й сотні, здебільшого їх вбили холодною зброєю — ножами чи мачете. Про це організації розповіли анонімні свідки, зокрема паталогоанатоми, з місця подій.
«Ми підтверджуємо масове вбивство дуже великої кількості мирних жителів, які, судячи з усього, були поденниками (найманими робітниками з поденною оплатою праці — ред.) і жодним чином не брали участі у військовому наступі. Це жахлива трагедія, істинні масштаби якої покаже тільки час, бо зв’язок у Тиграї досі вимкнений», — сказав керівник AI у Східній і Південній Африці Депрос Мучена.
Поки організація не може підтвердити, хто відповідальний за цю різанину, але свідки кажуть про причетність «Народного фронту визволення Тиграю» (НФВТ) — воєнізованого формування місцевої влади, яка конфліктує з центром.
Що відбувається в Ефіопії?
Ефіопія — федеративна країна, яка складається з дев’яти штатів з досить високим рівнем автономії. Штат Тиграй є місцем компактного проживання однойменної народності. На неї спирається НФВТ — політична сила, яка до 2018 року була однією з ключових сил у владній коаліції.
Інша народність — оромо — попри свою чисельну перевагу в країні (вони складають 34,5% населення Ефіопії) тривалий час заявляла, що їъ права утискають. У 2016 році почалися протести, які призвели до зміни керівництва країни двома роками по тому.
Новим прем’єр-міністром країни став Абій Ахмед. Він створив нову коаліцію, до якої НФВТ входити відмовився. У 2019 році Абій Ахмед отримав Нобелівську премію миру за владнання конфлікту із сусідньою Еритреєю, де значну частину населення становить уже згадана народність тиграй.
У вересні 2020-го в Тиграї відбулися вибори — попри те, що через пандемію коронавірусу центральна влада їх відтермінувала. Це викликало побоювання, що НФВТ готується до проголошення незалежності від Ефіопії.
- Поділитися: