Прокуратура Ефіопії заявила, що люди, які свідомо порушують карантинні обмеження через епідемію COVID-19 можуть потрапити до в'язниці на термін до 2 років. Таке рішення ухвалили через «розслабленість» громадян після скасування надзвичайного стану.

Про це пише CNN.

Через епідемію у країні заборонені рукостискання, а також введені обов'язкове соціальне дистанціювання, носіння масок та обмеження кількості людей у громадських місцях. Попри це, як зазначає влада Ефіопії, громадяни досить розслаблено ставляться до карантинних обмежень.

«Зараз ніби COVIDу більше немає, громадськість зовсім не турбується про це. Це призведе до можливого збільшення поширення хвороби та може загрожувати країні», ㅡ заявила 22 жовтня міністр охорони здоров'я Лія Тадессе.

Ефіопія ще у квітні оголосила надзвичайний стан через епідемію коронавірусу, та вже у вересні його скасували. У цей час у країні фіксували найбільші показники щоденного приросту хворих та нових смертей. Станом на 24 жовтня в Ефіопії зафіксували 92 229 випадків зараження коронавірусною інфекцією, з них 1 400 випадків ㅡ летальні.

А яке покарання в Україні?

17 березня Верховна Рада ухвалила відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції. Так, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) передбачено штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень, а для посадових осіб — від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

Якщо такі дії (порушення умов обсервації) призвели до зараження інших людей, то законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 тисячі гривень) або тюремне обмеження волі чи ув’язнення до 3 років. Якщо ці дії привели до загибелі людей, то покарання буде від 5 до 8 років ув’язнення.

Яка ситуація з COVID-19?

В Україні за минулу добу, 23 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили ще у 7 014 людей. Найбільше нових заражень виявили у Києві (560), Харківській (520), Житомирській (484), Львівській (469) та Хмельницькій (450) областях. За весь час епідемії в Україні COVID-19 виявили 337 410 випадків інфікування. З них 139 755 людей одужали, а 6 289 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 191 тисяча людей.

Поділитись: