Естонського міністра технологій і зовнішньої торгівлі Марті Куузіку, який 29 квітня приступив до своїх обов'язків, підозрюють в домашньому насильстві. Естонські ЗМІ повідомляють, що Куузік бив свою колишню дружину.

Новий міністр юстиції Естонії Райво Аег заявив, що стосовно Куузіка відкрили кримінальну справу про сімейне насильство, пише Delfi.

Куузік стверджує, що не бив колишню дружину, не кидав в неї стілець і не ламав їй руку, як це пишуть деякі ЗМІ. За його словами, інформація про домашнє насильство почала з’являтися після того, як з’ясувалося, що він стане міністром.

Міністр заявив, що залишив би посаду міністра, якби ці підозри підтвердилися, але зараз він цього робити не збирається, оскільки не вважає себе винним.

Напередодні, коли Куузік складав присягу, президентка Естонії Керсті Кальюлайд демонстративно встала і вийшла із зали під час присяги Куузіка, і він був змушений кланятись порожньому стільцю, а не президентці.

Після церемонії присяги уряду президентка заявила, що вважає для себе неможливим знаходитися в залі в той момент, коли на посаду міністра вступає людина, підозрюваний в таких діях.

«Якщо ці підозри виявляться неправдою, то Кальюлайд буде першою, хто вибачиться перед Куузіком», — зазначив радник президентки зі зв’язків з громадськістю Тааві Ліннамяе.

Прем’єр Естонії Юрі Ратас перед складанням присяги зустрівся з Куузіком і заявив, що, якщо підозри підтвердяться, міністра негайно звільнять.

«Усілякі підозри щодо насильства стосовно близьких — дуже серйозні, тут — нульова толерантність. Тому я попросив перевірити ці твердження відповідні органи правопорядку. Як мені відомо, поліція не отримувала жодних скарг стосовно Куузіка, ніяких справ не заведено», — сказав Ратас.

За його словами, на момент складення присяги поліція відповіла, що не отримувала жодних скарг на Куузіка і ніяких справ не заводили. Глава МВС Естонії Март Хельме, однопартієць Куузіка, також заявив, що дружина міністра заперечує факти домашнього насильства.

Нагадаємо, у квітні в Україні вперше притягнули до кримінальної відповідальності за домашнє насильство.

Поділитись: