В Гонконзі вперше за останні три тижні стались сутички між поліцією та демонстрантами.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Так, акції протесту відбулись у різних містах району.

Групи мітингувальників із закритими масками обличчями пройшлись по кількох торговельних центрах, скандуючи «Боротьба за свободу» та «Поверніть нам справедливість».

У поліції повідомили, що у деяких місцях протестувальники били вітрини, пошкодили кілька магазинів та ресторанів, а також підірвали димову бомбу. У відповідь правоохоронці застосували проти демонстрантів перцевий спрей, а також затримували протестувальників, зокрема було затримано кілька підлітків.

Водночас, у місті відбувся проурядовий мітинг.

Вони засудили насильство під час протестів. Тим часом глава уряду Гонконгу Керрі Лам перебуває в Пекіні, де на 16 грудня запланована її зустріч з главою КНР Сі Цзіньпіном.

Раніше поліція Гонконгу повідомила про затримання п'ятьох підлітків, яких підозрює у вбивстві чоловіка під час одного з протестів у регіоні.

Усього за час протестів у Гонконзі, які тривають уже сьомий місяць, загинуло дві людини: окрім 70-річного чоловіка, 8 листопада правоохоронці повідомили про смерть 22-річного студента, який випав із вікна.

Приводом до протестів у Гонконзі стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники висунули п’ять конкретних вимог: незалежне розслідування брутальних дій поліції, звільнення затриманих протестувальників, відмова від характеризування протестів як «бунту», відставка очільниці регіону Керрі Лем та обрання парламенту й лідера регіону шляхом загального виборчого права.

Поділитись: