В Індії 23-річну дівчину, яка заявила про зґвалтування, підпалили по дорозі до суду. Від отриманих опіків вона померла в лікарні.

Як повідомляє The Guardian, дівчину облила гасом і підпалила група чоловіків, у тому числі й чоловіки, яких підозрюють в її зґвалтуванні.

За словами Шалаба Кумара, лікаря лікарні Сафдарджунг, що в Нью-Делі, потерпіла померла через зупинку серця. 

«95% її тіла було в опіках», — додав він.

Дівчина, ім’я якої не розголошується, їхала на засідання суду в справі про її зґвалтування, про яке вона заявила в травні в місті Унао північного індійського штату Утар-Прадеш.

У заяві йшлося про те, що її зґвалтували 12 грудня 2018 року, погрожуючи застрелити. Одного з імовірних ґвалтівників спершу затримали, а минулого тижня відпустили під заставу, повідомили в поліції. Після підпалу правоохоронці затримали п’ятьох осіб, причетних до нападу.

Сестра жертви сказала ВВС, що вона хоче смертного вироку для кривдників, а сім’я продовжить вести справу проти них у суді.

В індійському штаті Ута-Прадеш живе найбільше людей у країні і водночас реєструється найбільше випадків зґвалтувань: у 2017 році повідомлялося про 4200 таких інцидентів. Усього ж за той рік у країні було зареєстровано майже 34 тисячі випадків зґвалтувань, або в середньому по 92 щодня.

Інший випадок сексуального насилля над дівчиною в Індії вже викликав загальнонаціональне обурення. Наприкінці листопада в місті Гайдарабад на півдні країни було знайдено рештки спаленого тіла 27-річної ветеринарки. За даними поліції, четверо чоловіків її спершу зґвалтували, а потім убили й підпалили.

У п’ятницю, 7 грудня, правоохоронці повідомили, що застрелили чотирьох підозрюваних у нападі на дівчину, пояснивши це їхнім намаганням утекти. Тоді як місцеві мешканці привітали такі дії поліції, правоохоронці засудили їх як позасудове вбивство, побоюючись, що це може призвести до хвилі самосудів в Індії.

Поділитись: