На острові Суматра в Індонезії виявили новий вид орангутанів.

На острові Суматра в Індонезії виявили новий вид орангутанів.

Про це повідомила міжнародна група вчених, що досліджувала ізольовану популяцію мавп, які мешкають на південь від ареалу суматранских орангутанів, в місцевості Батанг-Тору, пише Current Biology.

Вивчивши геноми 37 особин з різних місць проживання орангутанів, вчені дійшли висновку, що предки представників нового виду, який назвали тапанулійскім (Pongo tapanuliensis) — відокремилися від предків двох відомих видів приблизно 3,38 мільйона років тому.

Предки відомих на даний момент суматранских і калімантанскіх орангутанів розділилися, за оцінкою дослідників, значно пізніше - близько 674 тисяч років тому.

Вчені також порівняли череп дорослого самця з групи Батанг-Тору, який був знайдений в 2013 році, з черепами 33 орангутанів з інших місцевостей і знайшли суттєві відмінності — зокрема, черепа тапанулійскіх орангутанів виявилися меншими черепів інших видів.

Крім того, у тапанулійскіх орангутанів більш кучерява шерсть і більш яскраво виражена рослинність на обличчі.

Вчені заявили, що тапанулійскі орангутани знаходяться під загрозою зникнення — єдина відома популяція налічує менше 800 особин.

На даний момент вчені виділяють шість видів великих людиноподібних мавп, які разом з людьми становлять сімейство гомініди — це калімантанскій і суматранський орангутанги, західні і східні горили, шимпанзе і бонобо. З виділенням популяції у Батанг-Тору в окремий вид таких видів стане сім.

Орангутани, що мешкають тільки на островах Суматра і Калімантан в Індонезії, знаходяться під загрозою зникнення через знищення місць їх проживання і браконьєрства.

Нагадаємо, французькі і бельгійські вчені виявили новий вид динозаврів — Matheronodon provincialis. Археологи знайшли останки тварини на півдні Франції

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: