У січні 2019 в Індонезії вперше за 38 років побачили бджолу Megachile pluto, так звану гігантську бджолу Воллеса. Це найбільша бджола у світі, зазначає BBC, її довжина сягає великого пальця дорослої людини.

Дослідники поїхали тим же маршрутом, на якому бджолу в 1858 році виявив британський вчений Альфред Воллес. Він писав про неї як про «велику, схожу на осу чорну комаху з щелепами як у жука-оленя».

Тоді знайшли 6 гнізд комах. Утім їхня кількість поступово зменшувалася, й вид починали вважати вимерлим.

Цьогорічна група дослідників хотіла знайти бджолу та сфотографувати її — і їм це вдалося.

Учасник експедиції Клей Болт назвав комаху «летючим бульдогом», в існуванні якого вони взагалі не були впевнені.

«Побачити в реальному житті, наскільки велика і красива ця особина, почути низьке дзижчання її крил, коли вона пролетіла над моєю головою — це було просто неймовірно», — сказав він.

Ентомолог Принстонського університету Ілай Вайман, який також брав участь в експедиції, зазначив, що виявлення цієї бджоли збільшить інтерес до цього виду й, можливо, його вдасться врятувати від вимирання.

Середній розмах крил такої бджоли — 6 сантиметрів. У самок великі щелепи, які дозволяють їм збирати матеріал для гнізд (комаха живе всередині термітників, що знаходяться у стовбурах дерев). Як зазначає BBC, найбільшими бджолами світу вважають лише самки цього виду.

На Галапагоських островах, що в Тихому океані, знайшли гігантську черепаху виду Chelonoidis phantasticus. Востаннє цей вид бачили живим в 1906 році.

Поділитись: