У столиці Інгушетії 4 жовтня почались масові стихійні акції проти договору про новий адмінкордон з Чечнею. Договір передбачає обмін територіями. Протестувальники зібралися поблизу будівлі парламенту, який ратифікував угоду.

У столиці Інгушетії Магаса влаштували протести проти передачі земель Чечні — правоохоронці почали стріляти у повітря. Відео з пострілами опублікувала журналістка ВВС у своєму Twitter.

Станом на 10:40 ранку на мітинг проти передачі земель Чечні прийшли від 5 до 10 тисяч людей, сказав керівник інгушського відділення партії «Яблоко» Руслан Муцольгов, передає «Новая газета».

Він повідомив, що до мітингувальників вийшов глава Інгушетії Юнук-Бек Євкуров і є інформація, що в нього нібито полетіла пуста пляшка.

Після цього, за словами Муцольгова, силовики відкрили вогонь у повітря. 

Він пояснив, що мітингувальники вимагали присутності 10 представників громадськості на голосуванні про затвердження кордону з Чечнею. Їм відмовили, пояснивши, що засідання парламенту буде відбуватися в закритому режимі.

Акції протесту в Інгушетії відбуваються через підписання главою Інгушетії та главою Чечні Рамзаном Кадировим угоди про закріплення кордонів між регіонами. Договір передбачає обмін територіями між республіками.

Конституційний суд Інгушетії закликав провести референдум про передачу землі Чечні. 

Однак, депутати Інгушетії затвердили угоду про кордон з Чечнею. Глава Інгушетії Євкуров пояснив, що фізичної передачі територій між республіками не буде і пообіцяв провести з цього приводу додаткову роз'яснювальну роботу.

Поділитись: