Внаслідок сутичок між поліцейськими і протестувальниками в Іраку кількість загиблих зросла до 340, ще 61 людина була поранена.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Кількість загиблих внаслідок сутичок між поліцейськими та протестувальниками в Іраку зросла до 340, за даними поліцейських та медиків, ще 61 людина отримала поранення», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що 22 листопада співробітники безпекових служб знову зіткнулися з мітингувальниками на центральному мосту в Багдаді. Двоє учасників протестів загинули від куль, ще двоє — від прямого попадання каністрою зі сльозогінним газом.

«Поблизу міста Басра на півдні Іраку правоохоронці застосували силу, щоб відкрити доступ до головного порту країни Умм-Каср. Протестувальники блокували його протягом п’яти днів. Робота порту досі не відновлена в повному обсязі», — зазначили в ЗМІ.

Нагадаємо, протести спалахнули 25 жовтня як реакція на жорстоке придушення владою низки інших, не пов’язаних між собою спонтанних акцій протесту по всій країні впродовж попереднього місяця. За той час у протестах проти корупції, безробіття чи відсутності елементарних державних і громадських послуг були вбиті майже 200 людей.

Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

4 листопада в Іраку силовики почали стріляти бойовими патронами по протестувальниках, унаслідок чого загинули щонайменше 5 людей.

5 листопада іракські сили безпеки за добу застрелили щонайменше 13 протестувальників.

Поділитись: