Чоловік взяв табличку з посольства США у Багдаді під час акції протесту біля дипломатичної установи, Ірак, 31 грудня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MURTAJA LATEEF

У столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США, причиною став авіаудар американців по шиїтському угрупованню «Катаіб Хізбалла».

Про це повідомляє BBC.

Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу, деяким з них вдалося зламати ворота та прорватися всередину. Також протестувальники підпалили паркан і кидали каміння у камери відеоспостереження.

Іракські правоохоронці закликали людей розійтись, а потім почали кидати гранати зі сльозогінним газом, охорона посольства також використала газ.

Посла та інший персонал посольства заздалегідь евакуювали — вони вилетіли з міжнародного аеропорту Багдада у невідомому напрямку.

Президент США Дональд Трамп звинуватив Іран в організації нападу та заявив, що Тегеран понесе відповідальність за це. Також він закликав владу Іраку вжити заходів.

29 грудня американські ВПС атакували бази іракського шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла», внаслідок якого загинули щонайменше 25 людей.

27 грудня представники Пентагону заявили, що «Катаіб Хезболла» може бути причетною до атаки на американську військову базу в Іраку, внаслідок якої загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.

«Катаіб Хезболла» (з арабської — «Бригади партії Аллаха») — це іракське шиїтське воєнізоване угруповання, що підтримується Іраном і діє на території Іраку та Сирії. В обох країнах воно бере або брало участь у громадянських війнах проти США та їхніх союзників по коаліції.

Не слід її плутати з «Хезболлою» (з арабської — «Партія Аллаха») — шиїтською політичною партією в Лівані та однойменним збройним угрупованням, яке пов’язують із Іраном. Угруповання з назвою, що містить слово «Хезболла», поширені саме в цій країні.

Поділитись: