У містах Ірану влада відключила мобільний зв'язок найбільших операторів країни, а також обмежила доступ до інтернету. Пов'язано це з протестами проти підвищення цін на бензин.

Про це повідомила неурядова організація NetBlocks, яка відстежує блокування інтернету в різних країнах.

За їхніми даними, ввечері 16 листопада без інтернету залишилося 93% території Ірану. Також перестав працювати зв'язок найбільших операторів мобільного зв'язку в країні, зокрема MCI, Rightel і IranCell.

«Іран перебуває в розпалі майже загального національного відключення Інтернету станом на 18:45 суботи. Дані мережі в реальному часі показують, що зв’язок знизився до лише 7% від звичайних рівнів після дванадцяти годин прогресивного відключення мережі, оскільки громадські протести продовжуються по всій країні», — повідомили в організації.

Акції протесту почалися 15 листопада у декількох іранських містах після того, як уряд країни вдвічі підвищив ціни на бензин і ввів квоти на роздрібний продаж палива. Вранці 16 листопада протестувальники намагалися атакувати нафтобазу в місті Сірджан на півдні країни. Щонайменше один з демонстрантів загинув.

Держсекретар США Майк Помпео, у свою чергу, засудив спробу іранської влади відключити інтернет. 

«США стоять з багатостраждальним іранським народом, коли той протестує проти несправедливості корумпованого режиму влади. Ми засуджуємо спробу відключення Інтернету», — написав він.

На початку жовтня влада Іраку також відключала інтернет на тлі масових протестів проти високого рівня безробіття, корупції й перебоїв з водопостачанням та електрикою.

Економічну кризу в країні спричинили санкції США, запроваджені після того, як президент США Дональд Трамп вийшов з ядерної угоди з Іраном.

Угода Ірану з Китаєм, США, Францією, Німеччиною, Британією та Росією передбачає відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас чинна адміністрація США та Ізраїль висловлювали побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї. У підсумку адміністрація Трампа у травні 2018-го оголосила про вихід з угоди та поновлення санкцій проти Тегерана.

Поділитись: