Влада Ірану звільнила утримуваних досі 440 людей, які брали участь в антиурядових протестах по всій країні.

Влада Ірану звільнила утримуваних досі 440 людей, які брали участь в антиурядових протестах по всій країні.

Про це повідомляє Reuters.

Раніше було відомо про понад тисячу арештів протестувальників у 80-ти іранських містах, однак один з парламентарів заявив, що затриманих — щонайменше 3700.

Кілька затриманих померли, перебуваючи під вартою. Правозахисники у країні закликати правоохоронців провести незалежне розслідування загибелі протестувальників.

ДИВІТЬСЯ: Події в Ірані нагадують останні роки Радянського Союзу, — воєнний кореспондент.

28 грудня, на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда – другого за величиною міста країни. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнують державні будівлі й підпалювали автівки, у відповідь поліція застосовувала сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також  загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку». 

6 січня стало відомо, що в Ірані під час протестів затримали щонайменше 90 студентів.

Поділитись: