Вперше з часів Ісламської революції 1979 року на футбольному матчі в Ірані були присутні жінки. Генеральний прокурор країни назвав це гріхом та пригрозив покаранням працівникам стадіону, які пропустили жінок.

Близько 100 жінок — співробітниці місцевої федерації футболу та члени жіночої збірної Ірану з футболу — дивилися за перебігом товариського матчу між Іраном та Болівією, який пройшов у Тегерані.

Однак у країні діє заборона для жінок на відвідування стадіонів. Її запровадили у 1979 році після Ісламської революції.

Генпрокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері пообіцяв, що притягне до відповідальності працівників стадіону, які дозволили пройти жінкам.

«Ми — мусульманська держава. Коли жінка йде на стадіон і бачить напівоголених чоловіків — це гріх. Ганьба, що в ісламській державі спортивна влада дозволяє суспільству грішити. Ми не дозволимо гріху розповсюджуватися», — наголосив він.

Колишній президент Ірану Махмуд Ахмедінежад у 2006 році скасував заборону для жінок відвідувати стадіони. Однак представники духовенства розкритикували це рішення і через кілька тижнів духовний лідер країни аятола Алі Хаменеї відновив заборону.

Зазначимо, що жінкам в Ірані забороняється не тільки ходити на стадіони, але й дивитися по телевізору у громадських місцях спортивні змагання за участі чоловіків.

Як повідомлялося, в Індії консерватори погрожують вчинити групове самогубство у разі допуску жінок у храм Сабарімала.

У Саудівській Аравії в межах процесу лібералізації влади жінкам вперше в історії дозволили працювати нотаріусами.

Раніше в Саудівській Аравії жінки вперше отримали водійські посвідчення, що тепер дає їм офіційне право керувати автомобілем. Заборона на водіння для жінок була чинною з 1990 року. До 2018 року Саудівська Аравія була єдиною країною у світі, де жінкам заборонялося сідати за кермо.

Також у Саудівській Аравії жінкам дозволили відкривати власний бізнес без згоди чоловіка або «опікуна». Крім того, жінкам від 25 років дозволили ви’їжджати без супроводу чоловіків.

До цього в Саудівську Аравію вперше в історії призначили послом жінку

Поділитись: